Zavřít reklamu

Ve třetím kvartálu letošního roku vzrostl globální trh s chytrými hodinkami meziročně o 30 %, přičemž díky lokálním značkám se stala největším trhem s chytrými hodinkami Indie. Samsung si udržel celosvětově druhé místo za Applem a díky nové řadě Galaxy Watch5 se těšil z nárůstu kvartálních dodávek. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Podíl Samsungu na globálním trhu s chytrými hodinkami se podle Counterpointu mezikvartálně zvýšil o pět procentních bodů. V období červenec–září společnost zaznamenala 62% nárůst celosvětových dodávek chytrých hodinek. V Indii, která se nyní stala největším trhem s chytrými hodinkami, vzrostly dodávky korejského obra meziročně o 6 %, jeho tržní podíl zde však klesl pod 3 %.

Na konci třetího čtvrtletí měly chytré hodinky Samsungu globální podíl na dodávkách 22,3 %. Apple si s podílem 50,6 % udržel vedoucí postavení na trhu. Třetí největší značkou byl Amazfit s podílem 7,1 %. Čtvrté a páté místo obsadil Huawei a Garmin s podílem 6,4, resp. 4,5 %. Indický trh s chytrými hodinkami vzrostl z roku na rok o 171 %. Analytici trhu uvádějí, že segment nositelných zařízení zaznamenal meziroční nárůst dodávek ve většině ostatních regionů kromě Číny a Evropy.

Nová řada Galaxy Watch5 byla podle všeho hlavním důvodem zvýšených dodávek Samsungu po celém světě, i když její prodej nezahrnoval celé tři měsíce (uvedena na trh byla koncem srpna). Řada se skládá ze základního modelu a Galaxy Watch5 Pro a jde o druhou hodinkovou řadu korejského giganta, kterou softwarově pohání systém Wear OS. Jako první jej použila řada Galaxy Watch4.

Chytré hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.