Zavřít reklamu

Jak asi víte, chytré hodinky Galaxy Watch4 a Watch5 umožňují měření tělesného složení. Toto měření bylo dříve dostupné pouze na klinikách a v posilovnách, takže se nabízí otázka, jak je na hodinkách vlastně přesné. Odpověď nyní dala americká studie, podle níž je měření biologických hodnot na hodinkách Galaxy Watch4 a Watch 5 spolehlivé a stabilní, ne však tak přesné jako laboratorní měření.

Tým vědců z Louisianské státní univerzity, výzkumného střediska Pennington Biomedical Research Center a centra pro výzkum rakoviny University of Hawaii Cancer Center zkoumal, jak přesné je měření tělesné stavby na hodinkách Galaxy Watch4 a Watch5 a jaký vliv má na uživatele, jež je používají. Do studie se zapojilo 109 lidí, z nichž test dokončilo 75. Hodnoty z Galaxy Watch4 byly porovnány s klinickými měřeními pomocí metody zvané dvouenergiová rentgenová absorpciometrie (DXA) a duplicitní oktapolární bioelektrické impedanční analýzy.

Tým zjistil, že „chytré hodinky s bioelektrickou impedanční analýzou (BIA) jsou schopné stabilního, spolehlivého a přesného měření tělesného složení s přesností srovnatelnou, avšak nižší než u laboratorních měření“. Měření BIA na Galaxy Watch4 a Watch5 měla přibližně 97 a 98% korelaci s výsledky dvou výše zmíněných laboratorních metod. To znamená, že hodnoty BIA, které na Galaxy Watch4 a Watch5 dostáváte, jsou poměrně přesné. Studie kromě toho zjistila, že přístup k takovýmto měřením přímo na zápěstí lidem pomohl zvýšit jejich fyzické aktivity.

Chytré hodinky Galaxy Watch4 a Watch5 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.