Zavřít reklamu

Do představení příští vlajkové řady Samsungu Galaxy S23 zbývají možná již jen dva měsíce. Nejzajímavěji se zatím jeví nejvyšší model, tedy S23 Ultra, a to zejména díky fotosestavě, kterou by se měl chlubit. Tu nyní potvrdil známý leaker.

Podle leakera Yogeshe Brara bude Galaxy S23 Ultra disponovat 200MPx hlavním fotoaparátem, 12MPx ultraširokoúhlým objektivem, 10MPx teleobjektivem s trojnásobným optickým zoomem a periskopovým teleobjektivem s desetinásobným optickým přiblížením. I když to vypadá, že vylepšen bude jen hlavní fotoaparát, podle předchozích úniků se díky lepšímu zpracování obrazu dočkají vylepšení i „širokáč“ a teleobjektivy.

Spekuluje se také, že jeden z teleobjektivů by mohl používat technologii stabilizace obrazu s posuvem senzoru. To však zatím nebylo potvrzeno. Pokud jde o přední fotoaparát, ten by měl mít jako S22 Ultra rozlišení 40 MPx.

U modelů S23 a S23+ podle různých indicií k žádnému vylepšení zadního fotoaparátu nedojde. Měly by se tedy „spokojit“ s 50MPx hlavním fotoaparátem, 12MPx ultraširokoúhlým objektivem a 10MPx teleobjektivem. Spekuluje se nicméně, že vylepšena bude alespoň jejich přední kamerka, která by měla poskočit z 10 na 12 MPx, a že bude mít optickou stabilizaci obrazu.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.