Zavřít reklamu

Jedním z hlavních důvodů, proč Samsung u svých chytrých hodinek přešel z proprietárního operačního systému Tizen na Wear OS, byla dostupnost aplikací. Se systémem Wear OS získala řada Galaxy Watch přístup k různým aplikacím Googlu, jako jsou například Mapy. Ty nabízejí snazší způsob, jak získat pomoc s navigací. Jejich nová aktualizace však, jak se zdá, narušila nezbytnou funkcionalitu.

Někteří uživatelé si v těchto dnech na Redditu i komunitních fórech Googlu stěžují na to, že nový update pro Mapy znefunkčnil zkratky pro navigaci domů a do práce. Tyto zkratky mají spustit navigaci k domovu nebo pracovišti uživatele, aplikace však uživatele žádá, aby k těmto místům přidali adresy, přestože tak již dříve učinili. A když se uživatel pokusí adresu přidat, není to možné, protože už existuje v jeho aplikaci pro smartphony.

Problém se podle všeho týká řad Galaxy Watch4 a Watch5 a hodinek Pixel Watch. Uživatelé jej mohou vyřešit tím, že poslední update pro Mapy odinstalují. Doufejme, že Google tento nepříjemný problém vyřeší co nejdříve novou aktualizací. A co vy? Zaznamenali jste na svých hodinkách Galaxy Watch s Wear OS 3 tento problém? Dejte nám vědět do komentářů.

Hodinky Galaxy Watch4 a Watch5 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.