Zavřít reklamu

Na stránkách našeho magazínu si již můžete přečíst recenze na Galaxy Watch5 i Watch5 Pro. Přinesli jsme vám i srovnání s verzí Watch4 Classic. Když se ale podíváte na papírové specifikace, rozdílů příliš nenajdete. Jsou ale tato vylepšení tak zásadní, že byste měli svůj stávající model chytrých hodinek zahodit a pořídit si novinky? Známe odpověď. 

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro – hlavní rozdíly 

Hodinky Galaxy Watch5 a Watch5 Pro, které byly představeny na konferenci Galaxy Unpacked 2022 na začátku srpna, vylepšují své předchůdce se systémem Wear OS 3 o několik klíčových novinek. Oba modely nabízejí stejné funkce, včetně vylepšeného snímače BioActive, čipové sady Exynos W920, a mají shodné 16GB úložiště stejně jako 1,5 GB paměti RAM.

Spolu s tím mají 40mm hodinky Galaxy Watch5 baterii s kapacitou 284 mAh, zatímco 44mm varianta dostala 410 mAh. V obou případech se jedná o podstatné vylepšení oproti loňským modelům, které uživateli poskytne několik hodin denně navíc. Galaxy Watch 5 Pro naproti tomu disponují baterií s kapacitou 590 mAh, což je v oblasti výdrže baterie naprostá pecka. Samsung odhaduje výdrž kolem 80 hodin a tuto hodnotu můžeme víceméně potvrdit. Tři dny v kuse nejsou přílišný problém.

Kromě baterie je jediným dalším odlišujícím faktorem fyzická konstrukce. Galaxy Watch5 Pro jsou o něco tlustší a mají titanové pouzdro, které má vydržet i ty nejtvrdší nárazy. Galaxy Watch5 o velikosti jsou uložena v pouzdře „Armor Aluminum“, které je ochrání, ale není zdaleka tak odolné jako titan. Samsung použil i safír, který je přítomný v celé řadě, i když u modelu Pro by měl být posazen o stupeň výš. Když si ale odmyslíte velikosti baterií a v jistém ohledu i fyzický vzhled, jsou tyto hodinky v podstatě stejné.

Srovnání s Galaxy Watch 4 

Co se týče hodinek Galaxy Watch4, jsou sice rok staré, ale nijak zastaralé. Tato řada byla u Samsungu první, která disponovala operačním systémem Wear OS 3, což je stejný operační systém, který je samozřejmě použitý i v hodinkách Galaxy Watch5. Co se týče hardwaru Galaxy Watch4, mají hodinky vlastně i nyní ještě hodně co nabídnout. Už ony měly snímač BioActive, kdy tehdy nový senzor odváděl dobrou práci při sběru důležitých zdravotních údajů. S Watch5 a Watch5 Pro je ostatně stejný i čip a vnitřní a operační paměť.

Galaxy Watch4 byly ve 40mm pouzdře vybaveny baterií s kapacitou 247 mAh, zatímco 44mm velikost měla kapacitu 361 mAh. Stejná konfigurace byla i v malé a velké variantě Watch4 Classic. Samsung uváděl, že na baterii vydržíte zhruba 40 hodin, i když pocitově to bylo v lepším případě spíše k 24 hodinám.

Vyplatí se upgrade? 

Protože nám zůstaly stejné i displeje, je prakticky jediným skutečně zásadním vylepšením právě oblast výdrže, jinak se dá říci, že téměř v každém ohledu jsou tyto dvě generace nositelných zařízení téměř stejné hodinky – pokud tedy samozřejmě zapomenete, že Watch4 Classic měly fyzickou otočnou lunetu.

Zjednodušeně řečeno, přechod se vám vyplatí v tom případě, že vlastníte model Watch4 a budete přecházet na Watch5 Pro. Jestli je pro vás ale jakékoli navýšení výdrže tím nejzásadnějším, tak si polepšíte s jakýmkoli letošním modelem.

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.