Zavřít reklamu

Přechod Samsungu ze systému Tizen na Wear OS u jeho chytrých hodinek se ukazuje jako prospěšný. Wear OS umožňuje přístup k daleko více aplikacím a službám než proprietární Tizen. Většina z nich pochází z dílny Googlu a ten se podle všeho bude snažit v budoucnu přinést na hodinky s Wear OS ještě více aplikací.

Podle informací webu Android Police vyvíjí Google pro hodinky s Wear OS aplikaci Zprávy Google. Jak naznačují uniklé obrázky, půjde o velmi zjednodušenou verzi, která je dostupná na Androidu. Uživatel bude moci procházet titulky, hlavní obrázky článků a část textu. Pokud si bude chtít přečíst více, bude moci klepnout na tlačítko zdroje, což daný článek otevře ve Zprávách Google na spárovaném smartphonu.

Vzhled a dojem z aplikace připomíná tituly Googlu pro hodinky s Wear OS 3. I když tato ještě není viditelná v obchodě Google Play, byla zpřístupněna pomocí hacku Asistenta Google. Je nanejvýš pravděpodobné, že brzy bude možné si ji na hodinkách s Wear OS 3 (a vyšší verzí) nainstalovat. Tedy mimo jiné i na hodinkách řad Galaxy Watch4 a Watch5.

Hodinková platforma Wear OS, dříve nazývaná Android Wear, je tu s námi již poměrně dlouho (konkrétně od začátku roku 2014), její význam byl však v oblasti wearables dlouhou dobu víceméně marginální. To se změnilo až s verzí 3, která debutovala loni v hodinkách Galaxy Watch4 a Watch4 Classic a na které Google spolupracoval se Samsungem. Na tomto systému běží i jeho vlastní hodinky Pixel Watch.

Chytré hodinky Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.