Zavřít reklamu

I když je tu Wear OS s námi v různých jeho podobách už od začátku roku 2014, Google nikdy neuvedl žádné zařízení, které by tento operační systém používalo. Tedy až do minulého týdne, kdy softwarový gigant oficiálně představil chytré hodinky Pixel Watch. Podle prvních reakcí jde o jedny z nejlepších androidových hodinek na trhu, které lákají především na atraktivní funkce. Zde je pět nejlepších.

Asistent Google je všude s vámi

Asistent Google je jedním z nejlepších virtuálních asistentů v technologickém světě. S hodinkami Pixel Watch jej máte všude s sebou, přímo na vašem zápěstí. Asistent vám pomůže s každodenními úkoly – ať už chcete, aby odpověděl na otázky, poslal textovou zprávu nebo třeba zapnul chytré světlo, všechno zvládne. Asistent na vašem zápěstí znamená, že budete mít častěji telefon v kapse, a přesto vykonáte většinu toho, co potřebujete.

Asistent_Google_na_Pixel_Watch

Placení pomocí Peněženky Google

Mnoho plateb se v dnešní době uskutečňuje bez fyzických platebních karet nebo hotovosti. Vzhledem k tomu, že lidé mají telefony u sebe většinu času, stalo se běžným placení pomocí klepnutí na displej. Pixel Watch vám umožní platit dotykem bez nutnosti mít telefon. Stačí jen nastavit Peněženku Google a poté provést platbu.

Penezenka_Google_Wear_OS

Hluboká integrace Fitbitu

Jednou z velkých předností Pixel Watch je hluboká integrace služeb Fitbit. Díky ní máte údaje o vaší kondici a duševní pohodě doslova neustále po ruce. Senzor srdečního tepu a algoritmus založený na strojovém učení zajišťují přesné měření srdečního tepu. Tyto údaje informují o řadě dalších metrik, jako jsou minuty aktivní zóny nebo sledování spánku a cvičení.

Hodinky mají aplikaci EKG, abyste si mohli zkontrolovat, jestli netrpíte fibrilací síní. Funkce sledování spánku vám zase umožní každé ráno vidět „spánkové skóre“, abyste věděli, jak dobře jste spali. Součástí tohoto skóre je rozpis fází vašeho spánku s informacemi o dlouhodobých spánkových trendech.

Pokud jde o cvičení, máte na výběr z 40 přednastavených tréninků. Každý den, když se vzbudíte, dostanete tzv. skóre připravenosti, abyste věděli, kolik vaše tělo snese.

 

 

Pixel Watch se dodávají s jedinečnou podobou systému Wear OS 3.5

Wear OS ve verzi 3.0 byl pro Wear OS obrovským skokem, přičemž dosud byl dostupný jen na hodinkách Samsungu a luxusních hodinkách. Pixel Watch přicházejí s unikátním pojetím verze 3.5, která používá dlaždicové rozhraní, jež vám umožní procházet každou dlaždici a najít to, co hledáte. Klepnutím na dlaždici se dostanete do aplikace, kde získáte další informace.

Jedním swajpnutím se dostanete k notifikacím a rychlým nastavením. Přejetím prstem nahoru se zobrazí všechna oznámení a zvednutím zápěstí, když ucítíte bzučení, se zobrazí související notifikace. Pokud chcete otevřít nabídku nastavení, přejeďte prstem dolů, načež se objeví lišta s nastavením, podobná té na Androidu.

Pixel_Watch_ciferniky

Mapy Google na vašem zápěstí

Pixel Watch jsou integrovány s aplikací Mapy Google a mohou vám tak dávat směrové pokyny, a to i při jízdě na kole či autem. Jako při placení nepotřebujete vytahovat telefon. Trasu můžete spustit z aplikace nebo pomocí Asistenta Google. Můžete rovněž posouvat mapu, abyste viděli, co se nachází ve vaší blízkosti.

Pixel_Watch_Mapy_Google

Dnes nejčtenější

.