Zavřít reklamu

Od chvíle, kdy se začaly objevovat první zvěsti o Galaxy S23, předpokládali jsme, že Samsung bude chtít tuto řadu oznámit v lednu nebo únoru příštího roku. Společnost ale nyní údajně informovala své partnery o svém předběžném plánu vydání připravované řady a objednala u nich díly potřebné k výrobě první várky těchto smartphonů. 

Podle analytiků trhu, na které se odvolává server Korea IT News, chce však Samsung uvést řadu na trh už o tři týdny dříve, než tomu bylo v případě Galaxy S22. Tato řada byla oznámena 9. února a do prodeje uvedena 25. února. Příští trojice vlajkových lodí společnosti by měla tedy kopírovat datum uvedení spíše řady Galaxy S21 než té aktuální. Třítýdenní náskok by znamenal, že Galaxy S23 bude uveden na trh už na začátku února nebo dokonce koncem ledna. V takovém případě by se akce Unpacked měla konat někdy na začátku až v polovině ledna.

Má to dva důvody – iPhone 14 a Game Optimizing Service 

Někteří analytici si tyto plány Samsungu vykládají jako jasnou odpověď na řadu iPhone 14. Jak informuje Bloomberg, poptávka po modelech iPhone 14 Pro překonala veškerá očekávání, ale na druhou stranu zase kanibalizovala prodeje základních modelů iPhonů 14. Zdá se, že po prémiových telefonech nejvyšší třídy je vyšší poptávka, alespoň tedy u Applu, a právě na to by Samsung mohl vhodně reagovat brzkým vydáním vlastního modelu Galaxy S23 Ultra.

Jiní naopak tvrdí, že Samsung chce Galaxy S23 přiblížit lednovému vydání proto, aby obnovil image řady po letošní nemilé kontroverzi jménem Game Optimizing Service (GOS). Ta se odvíjí od toho, že se mnohým nelíbí metody společnosti pro řízení teplot své použité čipové sady. Samsung také proto vydal už několik aktualizací, které se zejména v první části roku snažily zlepšit uživatelský zážitek zákazníků řady. Je ale otázkou, zda to společnosti potenciální kupci dokážou odpustit. Řada Galaxy S22 byla hit, který zaznamenal velký prodejní úspěch a v předprodeji se na ni čekalo i několik týdnů. Problémy s GOS vypluly na povrch až s odstupem času, a proto je možné se obávat, že si příště dají zákazníci s nákupem na čas.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.