Zavřít reklamu

Před pár dny jsme vás informovali, že třetí betaverze z Androidu 13 vycházející nadstavby Samsungu One UI 5.0 se údajně zdrží. To se nakonec nepotvrdilo a Samsung novou betu pro řadu Galaxy S22 vydal včera v noci. Kromě obligátních oprav chyb přináší i některé významné novinky.

Třetí betaverze One UI 5.0 pro Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra přichází s firmwarovou verzí končící na ZVI9. Aktualizace je vydávána v kontinentální Evropě a Velké Británii a její součástí je zářijový bezpečnostní patch.

Nová beta přináší největší změnu designu tapet za posledních několik let, přičemž Samsung se evidentně inspiroval systémem iOS 16. Dlouhým stisknutím zamykací obrazovky můžete přímo změnit tapetu nebo upravit widgety zamykací obrazovky. Můžete si vybrat jednu tapetu či použít sadu pozadí. Je také možné na zamykací obrazovce měnit zástupce a přidat na ni informace o kontaktech, widget s hodinami a datem i notifikace.

Hodinový widget na zamykací obrazovce si můžete dále přizpůsobit pomocí šesti fontů, pěti stylů a deseti přednastavených barev písma (pět jednolitých barev a pět přechodových). Máte také možnost si vybrat vlastní jednolitou či přechodovou barvu ze vzorníku barev či spektra. Widget si lze dokonce nastavit tak, aby se automaticky upravil podle barvy tapety (tmavé nebo světlé).

Pro zobrazení notifikací si můžete vybrat buď jen ikony, nebo ikony s podrobnostmi. Můžete si rovněž nastavit jejich průhlednost a barvu textu. K dispozici je též nový efekt hladké animace, když se zařízení přepne do a z režimu Always-on. Samsung také roztřídil tapety do tří kategorií – barvy, galerie a grafické.

Korejský obr vedle toho drobně vylepšil design uživatelského rozhraní pro registraci otisku prstu. Nyní je kolem oblasti registrace otisku zelený kroužek pro lepší soustředění. Další menší novinkou je možnost vypnout funkci automatické optimalizace v aplikaci Device Care. A konečně, Samsung opravil problém s animacemi a jejich přechody – nyní jsou mnohem plynulejší.

Dnes nejčtenější

.