Zavřít reklamu

Modely řady Galaxy S23 by mohly být prvními telefony Samsungu, které budou rovnou z krabičky podporovat funkci Seamless Updates (česky asi nejlépe „plynulé aktualizace“). Ne však proto, že by korejský obr změnil názor, ale proto, že Google bude v rámci Androidu 13 údajně vyžadovat, aby výrobci smartphonů funkci podporovali.

Seamless Updates jsou funkcí, kterou Google představil již v Androidu 7, tedy v roce 2016. Umožňuje zařízení stahovat a instalovat nové systémové aktualizace do samostatného oddílu na pozadí a k jejich použití vyžaduje pouze restart.

Když softwarový gigant vydal Android 11, měl původně v úmyslu na výrobce tlačit, aby tuto funkci do svých zařízení povinně implementovali, nakonec si to však rozmyslel, a to kvůli obavám ohledně velikosti vnitřní paměti. Samsung je jedním z výrobců, kteří funkci ještě nepodporují, to by se však mohlo brzy změnit.

Googlu se u funkce díky implementaci virtuálního oddílu A/B podařilo požadavky na velikost úložiště snížit, a jak upozornil známý leaker Mishaal Rahman, Google bude u smartphonů běžících na Androidu 13 vyžadovat, aby tento virtuální oddíl podporovaly a aby tak bylo zajištěno, že podporují i „plynulé aktualizace“.

Jinými slovy by to mělo znamenat, že příští vlajková loď Samsungu Galaxy S23 a jeho budoucí modely s Androidem 13 umožní uživatelům stahovat nové systémové aktualizace na pozadí, aniž by museli své telefony během instalačního procesu učinit na dobrých pár minut nepoužitelnými.

Související články

Dnes nejčtenější

.