Zavřít reklamu

Nový skládací smartphone Samsungu Galaxy Z Flip4 má oproti předchůdci několik designových a konstrukčních vylepšení, jako je ochranné sklo Gorilla Glass Victus+ (místo Gorilla Glass Victus) a redesignovaný kloub. Stejně jako „trojka“ dostal do vínku odolný hliníkový rám Armor Aluminum a vodotěsnost podle standardu IPX8. Jeho odolnost se nyní rozhodl prověřit youtuber z kanálu JerryRigEverything, který již předtím otestoval nový Fold.

V testech poškrábání se vnější displej Flipu4 poškrábal na úrovni 6 Mohsovy stupnice, přičemž na úrovni 7 byly vidět hlubší vrypy. Pokud nebudete opatrní, ohebnou obrazovku je ale stále možné promáčknout jen nehty.

Flip4 je překvapivě odolný proti prachu, i když prachuvzdorností podle standardu IP nedisponuje. Design kloubu účinně brání vniknutí cizích předmětů a částic do vnitřního mechanismu kloubu, ten jako takový se však nezdá být tak pevný jako loni.

Jako poslední přišel na řadu „lámací“ test, a i když má nový Flip redesignovaný kloub, který zabírá méně vnitřního prostoru a je také tenčí, zdá se být stále dostatečně pevný na to, aby zabránil zlomení telefonu vedví při silném zatlačení z druhé strany. Jako předchůdce se za podobných okolností trochu ohnul, nicméně na rozdíl od něj se zdá, že vnitřní komponenta blízko kloubu praskne nebo vyskočí, pokud je na něj ze zadní strany vyvinuta dostatečná síla. Funkčnosti telefonu to však nijak nevadí.

Celkově lze říci, že jak Flip3, tak jeho nástupce přežily „mučení“ Zacka Nelsona se ctí, i když  Flip4 během něj utrpěl větší vnitřní poškození. Oba jsou každopádně nejodolnějšími véčkovými „ohýbačkami“, které si dnes můžete koupit, a jsou dokonce odolnější než některé standardní smartphony jiných značek.

Galaxy Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.