Zavřít reklamu

Nejnovější ohebné telefony Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 jsou zatím jeho nejlepšími, i když nepřinášejí žádnou revoluci a „jen“ odstraňují některé nedostatky minulých generací. Před jejich uvedením na scénu se spekulovalo, že budou odolnější než předchůdci. Nyní se youtuber z populárního kanálu JerryRigEverything rozhodl to vyzkoušet a podrobil první zmíněnou skládačku sérii svých obvyklých „mučicích“ testů.

Zvenčí nový Fold přežil dokonale. Sklo je sklo, kov je kov – vše se poškrábe podle očekávání. Hůře si vedl v testu poškrábání ohebného displeje, ten se poškrábal mnohem měkčími materiály než sklo, což však není žádné překvapení.

Díky objemnosti rámu a robustnosti kloubu telefon na výbornou obstál v testu ohýbání v zavřeném stavu a neprasknul ani v otevřeném stavu. Potvrdila se tak slova Samsungu, že je „nezlomitelný“.

I když skládačka nedisponuje prachuvzdorností („pouze“ voděodolností podle standardu IPX8), přežila „koupel“ písku a nečistot – kloub nejevil žádné známky poškození. Podtrženo, sečteno, Galaxy Z Fold4 testy odolnosti přežil bez ztráty kytičky, ostatně jako o rok předtím jeho předchůdce. Fold3 a Fold4 jsou jinými slovy nejodolnějšími „ohýbačkami“, které si v dnešní době můžete koupit.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.