Zavřít reklamu

Samsung začal své nové skládací telefony Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 prodávat 26. srpna v 36 evropských zemích. Mezi klíčové trhy ale patří Německo, Francie, Španělsko, Nizozemsko a Velká Británie. Nyní se společnost účastní veletrhu IFA 2022 v Berlíně a využila jej i k diskusi o úspěchu těchto nových skládaček.

Samsung tvrdí, že oba telefony již stanovily nové rekordy v dodávkách, přičemž oba modely samozřejmě urychlují popularitu segmentu skládacích zařízení. Marketingový ředitel společnosti Samsung Europe Benjamin Braun na veletrhu IFA 2022 uvedl, že dodávky Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 se na evropském kontinentu oproti předchozím modelům „zdvojnásobily“.

Zdá se, že evropští zákazníci dobře reagovali na změny a vylepšení, které dva nejnovější skládací telefony přinesly. Přestože Galaxy Z Flip je pořád populárnějším modelem z tohoto dua, počty dodávek mezi oběma se postupně vyrovnávají. Nedávná zpráva navíc uvádí, že Samsung prodal šest modelů Galaxy Z Flip4 na každé čtyři zařízení Galaxy Z Fold4. Dříve se tento poměr blížil 7:3.

Mezi nejoblíbenějšími barvami Galaxy Z Flipu4 byly grafitová a fialová, zatímco zákazníci Z Fold4 si v Evropě nejvíce vybírají šedozelenou a černou. Pro segment je ale důležité, že jsou zde modely, které jsou populární a které jsou vidět. Právě to totiž potřebuje, a právě to by si měli uvědomit i čínští výrobci a nesoustředit se pouze na tamní trh. Evropané jsou viditelně lační po skládacích zařízení, na výběr ale mají žalostně málo modelů.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.