Zavřít reklamu

Galaxy Buds2 Pro sice možná byly na srpnovém Galaxy Unpacked až ty čtvrté v řadě, právoplatně ale patří k tomu nejlepšímu, co v segmentu TWS sluchátek najdete. Společnost vylepšila vše, co mohla, a navíc sluchátka zmenšila. Nyní tak padnou skutečně do každého ucha. Ano, i do toho vašeho. 

Problém všech sluchátek, které jsou špuntové konstrukce, je prostě ten, že vás při jejich nošení začne po čase bolet ucho. Někdy k tomu dojde dříve, někdy déle. První Galaxy Buds Pro nebyly výjimkou. Samsung sice přišel se svým originálním pojetím designu, který nijak nekopíroval AirPody Applu, jenže vzhledem k tvaru i zde jasně docházelo k únavě uší.

Malé, ale dlouhohrající 

Je to hodně subjektivní záležitost, protože každý máme ucho jiné a každému vyhovuje něco jiného. Ostatně i proto najdete v balení tři různé velikosti silikonových nástavců. Ty prostřední velikosti máte na sluchátkách nasazeny, protože Samsung předpokládá, že padnou největšímu počtu uživatelů. Ostatní jsou skryty u USB-C kabelu a jen v papírovém obalu, který bohužel otevřete jen jednou a pak putuje do koše. Následně řešíte, kam je schováte, abyste je neztratili. Je ale pravda, že když najdete tu ideální velikost, ostatní pravděpodobně vlastně už nikdy potřebovat nebudete.

Výměna nástavců je ostatně velice jednoduchá, protože za něho stačí zatáhnout. Prostým natlačením na čep pak zase usadíte jiný. Galaxy Buds2 Pro jsou oproti první generaci o 15 % menší, a to je jejich hlavní přednost. Pokud vám totiž sluchátka nesedí v uchu, je úplně jedno, jak hrají, protože je stejně nemůžete používat. 15 procent pak sice není moc, ale ve výsledku je to přece jen znát. Sedí i atypickému uchu, tedy tomu mému, které třeba AirPody Pro nemůže používat déle jak hodinu. Tady klidně zvládnete půl dne, nebo alespoň tak dlouho, co vám dovolí jejich baterie.

Řečí čísel: sluchátka mají 61mAh baterii a dobíjecí pouzdro 515mAh. Znamená to, že sluchátka hravě zvládnou 5 hodin přehrávání hudby se zapnutým ANC, tedy aktivním potlačením hluku, nebo až 8 hodin bez něho – tedy klidně celou pracovní dobu. S nabíjecím pouzdrem se dostaneme na hodnoty 18 a 29 hodin. Hovory jsou náročnější, tedy 3,5 h v prvním případě a 4 hodiny v tom druhém. U hovorů to posoudit nemohu, ale v případě hudby při kombinovaném poslechu sluchátka uváděných hodnot skutečně dosahují. Jen pro srovnání uveďme, že AirPody Pro zvládnou 4,5 hodiny s ANC a 5 hodin bez něho. Samsung ostatně na ANC značně zapracoval a na výsledku je to vidět. Konečně je tak srovnatelný právě s tím u AirPodů Pro.

Ach ta gesta 

Nadšení je třeba zase patřičně mírnit. Sluchátka ovládáte gesty, což není nic nového, protože tomu tak bylo i v případě předchozí generace a ostatních modelů. Právě zde se ukazuje genialita Applu v jeho designu s nožkou. Ta je nejen designovým prvkem, ale nabízí i prostor pro ovladače. Senzorická tlačítka jsou sice možná zdlouhavější na manipulaci v případě rychlé interakce, tu ale na, a především v uchu, nepocítíte.

Gesta Galaxy Buds2 Pro jsou sice chytře vymyšlená ale špatně provedená. Než abych si klepal do ucha, což opravdu bolí, vždy raději sáhnu po telefonu a vše upravím/nastavím v něm. Samozřejmě to tak nemusí mít každý, ale ovládání Galaxy Buds prostě není ideální. Na druhou stranu je pravda, že díky konstrukci sluchátek se mi nestalo, že by mi vypadla z uší, což se mi u AirPodů děje.

HiFi a 360stupňový zvuk 

Nemám nejlepší sluch na světě, dokonce bych řekl, že jsem docela hudebně hluchý a postižený tinnitem. Nicméně v přímém porovnání třeba právě s AirPody Pro nepoznám rozdíl v kvalitě přednesu, pokud jste v normálním a nijak rušném prostředí. Samsung dal své novince 24bitový zvuk a OK, je asi fajn se o tom zmínit, ale jestli tu kvalitu slyšíte, dejte nám vědět do komentářů. Já to bohužel neocením. Samsung doslova uvádí, že: „Díky speciálnímu kodeku SSC HiFi se hudba přenáší v maximální kvalitě bez výpadků, nové koaxiální dvoupásmové membrány jsou zárukou přirozeného a bohatého zvuku.“ Nezbývá mi než mu věřit.

Co už je pak samozřejmě jiné, je 360stupňový zvuk. Ten už slyšet s patřičným obsahem je, ale subjektivně mi přijde o něco silnější právě u konkurence v podání řešení Applu. Díky podpoře Bluetooth 5.3 si pak buďte jisti ideálním připojením ke zdroji, tedy typicky telefonu. Samozřejmostí je krytí IPX7, takže nějaký pot nebo deštík sluchátkům nevadí. Do výbavy sluchátek nově patří i funkce Auto Switch umožňující snadné připojení i k televizoru (pro modely uvedené od února 2022). Jak pak uvádí sám výrobce, a je nutné dát mu za pravdu, trojice mikrofonů s vysoce funkčním odstupem signálu od šumu (SNR) a technologií Ambient sound nebude vaší konverzaci stát v cestě zhola nic – dokonce ani vítr.

Galaxy Wearable umí více 

Samsung zapracoval i na vlastní aplikaci sloužící k obsluze sluchátek. V ní si samozřejmě můžete nastavit všechno, co sluchátka umí, stejně jako si přidat na plochu widget s rychlým přehledem o baterii nebo přepínání ANC. Nově ale konečně nabízí i možnost ekvalizéru, k čemuž bylo dosud nutné využívat řešeních třetích stran. Samozřejmě zde aktivujete i funkci Připomenutí protažení krku, které jsme se věnovali v samostatném článku. Pak je zde ještě nabídka Labs umožňující zajímavé možnosti rozšíření, třeba zapnutí ovládání hlasitosti přímo na sluchátkách. A pokud sluchátka Buds2 Pro náhodou někde zapomenete, aplikace SmartThings Find vám je najde, i když nejsou v dobíjecím pouzdru. 

V České republice jsou v prodeji od 26. srpna a jejich doporučená maloobchodní cena je 5 699 Kč. Jedná se sice o nejdražší Galaxy Buds, ale zase také o nejlepší. Od Samsungu tedy prakticky nemůžete dostat nic lepšího, což jasně hraje pro jejich koupi. Pokud ale nepotřebujete všechny uvedené funkce, samozřejmě jsou zde levnější varianty v případě sluchátek Galaxy Buds2, Galaxy Buds Live nebo zlevněné první generace Pro verze. Novinka je k dispozici ve třech barevných variantách – grafitové, bílé a fialové. Matné provedení sluchátek je velice líbivé a je to také to, čím je odlišíte na první dobrou. Jednoduše je prostě nelze jinak než doporučit.

Galaxy Buds2 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.