Zavřít reklamu

Samsung představil Galaxy Buds2 Pro spolu s Galaxy Watch5 a duem skládacích telefonů na začátku srpna. Právě sluchátkům ale možná bylo věnováno nejméně pozornosti, což si možná úplně nezaslouží. Vyjma svých hudebních kvalit totiž disponují funkcí, která pomáhá i se zdravím. Jedná se o možnost Připomenutí protažení krku. 

Už poměrně dlouhou dobu se hovoří o tom, jak by mohla TWS sluchátka převzít některé funkce chytrých hodinek. Jsou totiž také v přímém kontaktu s naší kůží, i když je pravda, že ne tak často jako v případě hodinek, které můžeme sundávat prakticky jen na jejich nabíjení. Galaxy Buds2 Pro jsou tak první vlaštovkou, která některé zdravotní funkce nabízejí.

Funkce Připomenutí protažení krku samozřejmě dělá to, co slibuje. Pokud totiž sluchátka detekují, že jste po deset minut ve strnulé poloze, kdy koukáte do počítače nebo mobilu, aniž byste pohnuli krkem, upozorní vás na to. Když se totiž nad nějakým zařízením, nebo i jen stolem, hrbíte, vaše hlava má tendenci naklánět se dopředu, což může časem způsobit zdravotní problémy se zády a krkem. Právě po detekování vaší neaktivity po uplynutí časového intervalu se vám sluchátka připomenou, abyste se protáhli. Přímo u nastavení funkce ostatně máte návod, jak byste to měli dělat.

Nastavení funkce Připomenutí protažení krku v Galaxy Buds2 Pro 

  • Otevřete aplikaci Galaxy Wearable. Pokud zde vidíte připojené hodinky, dole se přepněte na Galaxy Buds2 Pro. 
  • Vyberte nabídku Nastavení sluchátek. 
  • Sjeďte dolů a zvolte možnost Připomenutí protažení krku. 
  • Zde změňte volbu Vypnuto na Zapnuto. 
  • Následně je nutné provést kalibraci sluchátek. Aplikace vás při tom provází krok po kroku. 

Po ukončení kalibrace máte už funkci nastavenou na Zapnuto. Volbou vpravo nahoře můžete sluchátka překalibrovat, dole pak najdete návod, jak si protáhnout krk. Pokud Galaxy Buds2 Pro následně při vašem nošení detekují, že setrváváte po 10 minut ve strnulé poloze, informují vás o tom. Je tomu tedy v anglickém jazyce, ale není těžké pochopit, co vám chtějí sdělit. Sama kalibrace také probíhá v angličtině, ale protože displej telefonu ukazuje český popis, je to poměrně jednoduchý úkon.

Galaxy Buds2 Pro koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.