Zavřít reklamu

Na první pohled vypadají nové skládací smartphony Samsungu Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 prakticky stejně jako jejich předchůdci. Ve skutečnosti se však chlubí určitými designovými vylepšeními, jako je například nový, tenčí kloub. Nejen na ten se u nového Foldu pěkně zblízka podíval youtuber ze známého YouTube kanálu JerryRigEverything.

Video dává jasně najevo, že dostat se dovnitř Foldu4 není nic snadného. Nejprve je třeba odstranit pryžové těsnění přes displej, které má za úkol bránit vnikání prachu. Šance, že se vám podaří vyjmout ohebný displej a přitom jej nepoškodit, je velmi malá – líbí se mu ohýbání jen v jedné rovině a žádném jiném směru. Na rozdíl od minulých Foldů Samsung v zařízení nepoužívá kovovou zadní desku za ohebným displejem pro větší tuhost. Místo ní je zde plast vyztužený vlákny, který podle všeho poskytuje stejnou ochranu a pevnost.

Pokud jde o kloub, ten drží na místě 40 šroubků. Skládá se ze tří různých částí, které jsou navzájem spojeny kovovými deskami. Nový mechanismus je mnohem méně komplexní než řešení v minulých dvou Foldech, neboť nemá žádné pohyblivé části. Samsung také vnitřek kloubu vystlal kartáčovými štětinami, aby se dovnitř nedostaly nečistoty.

Snadné není ani odstranění baterií, protože je na místě drží velké množství lepidla, a nejsou zde žádná vytahovací poutka, kterými by se daly vyjmout. Celkově je cesta do útrob nového Foldu stejně spletitá a časově náročná jako u předchozích modelů. Vzhledem ke komplexnosti jeho „vnitřností“ je nanejvýš nepravděpodobné, že budete schopni provádět jakékoli opravy sami. To ostatně platí i o jeho sourozenci.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.