Zavřít reklamu

Jen pár dní po představení nového skládacího smartphonu Samsungu Galaxy Z Flip4 se na internetu objevila jeho první rozborka. Video ukazuje, co se uvnitř nové „ohýbačky“ skrývá a co je ve srovnání s jejím předchůdcem jiné.

Rozborka čtvrtého Flipu, kterou zveřejnil youtuber z kanálu PBKReviews, ukazuje, jak dobře je nový ohebný telefon korejského obra sestaven. Zadní část je možné odstranit pomocí nástroje. Po jejím opatrném sejmutí lze odstranit základní desku – po odpojení několika flex kabelů a šroubků Philips.

Video ukazuje, jak Samsung oproti třetímu Flipu změnil polohu několika věcí. Odhaluje také, že Flip4 má větší baterii a o jednu 5G anténu pro milimetrové vlny navíc. Větší je rovněž senzor hlavního fotoaparátu. Samsung použil oboustrannou základní desku, na níž je umístěna většina čipů telefonu, včetně čipsetu Snapdragon 8+ Gen 1, operační paměti a úložiště. Z obou stran pokrývá desku grafitová vrstva, která pomáhá odvádět teplo. Bezdrátová nabíjecí cívka a NFC čip jsou umístěny na vrchu hlavní baterie.

Poddeska, na které se nachází port USB-C, mikrofon a reproduktor, je k základní desce připojena pomocí flex kabelu. Zdá se, že reproduktor má jakési pěnové kuličky, díky kterým se zdá být hlasitější, než ve skutečnosti je. Baterie lze typicky vyjmout až po aplikaci isopropylalkoholu.

Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.