Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích článků jistě víte, nový ohebný telefon Samsungu Galaxy Z Fold4 je prvním zařízením, které běží na Androidu 12L. Nyní systém spolu s nadstavbou One UI 4.1.1 začaly dostávat tablety aktuální vlajkové řady Samsungu Galaxy Tab S8. Jako první příslušná aktualizace dorazila do Evropy a Jižní Koreje.

V Evropě má update s Androidem 12L a One UI 4.1.1 firmwarovou verzi X70xBXXU2AVH2 (Galaxy Tab S8), X80xBXXU2AVH5 (Galaxy Tab S8+) a X90xBXXU2AVH2 (Galaxy Tab S8 Ultra). Určen je konkrétně pro jejich celulární a Wi-Fi varianty. Má velikost přes 2 GB a jeho součástí je bezpečnostní patch za minulý měsíc.

Aktualizace s Androidem 12L přináší stejný hlavní panel, který debutoval u nového Foldu. Zůstává ve spodní části obrazovky a nabízí rychlejší navigaci mezi aplikacemi a efektivnější multitasking. Umožňuje aplikacím otevírat se v režimu rozdělené obrazovky nebo režimu vyskakovací obrazovky. Je také možné jej použít k připínání a otevírání nejčastěji používaných dvojic aplikací. S nadstavbou One UI 4.1.1 mohou uživatelé Galaxy Tab S8 extrahovat text z jakéhokoli obrázku nebo jej překládat do jiného jazyka. Momentálně jsou podporovány jazyky: francouzština, němčina, italština, španělština, portugalština, korejština a čínština.

Nadstavba také přichází s funkcí, která uživatelům umožňuje nastavit si pro každý kontakt jiné pozadí volajícího. Klávesnice Samsungu zase dostala více emotikonů, nálepek a kaomodži. Vylepšení se dočkala i aplikace Moje Soubory, která nyní umožňuje vyhledávat informace v souborech. Můžete například vyhledat telefonní číslo a aplikace vám je zobrazí, i když je uložené v obrázku nebo dokumentu. Je rovněž možné filtrovat a třídit soubory viditelné na stránce s výsledky vyhledávání. Nadstavba kromě toho umožňuje upravovat sbírku tapet pro zamykací obrazovku a měnit výběr i poté, co pro ni vybrali skupinu tapet jako pozadí.

Tablety Samsung Galaxy Tab S8 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.