Zavřít reklamu

Samsung v tichosti uvedl na scénu nový odolný tablet Galaxy Tab Active4 Pro, který měl být původně představen již v červenci. I když se spekulovalo, že nebude disponovat vyměnitelnou baterií, nakonec ji má.

Galaxy Tab Active4 je vybaven displejem typu TFT LCD s úhlopříčkou 10,1 palců a rozlišením 1920 x 1200 px. Displej je před poškrábáním a rozbitím chráněn sklem Gorilla Glass 5 a reaguje i na dotyk v rukavicích. Tloušťka zařízení je 10,2 mm a hmotnost 674 g.

Tabletu dodává „šťávu“ baterie s kapacitou 7600 mAh, což není mnoho, oproti jiným tabletům Galaxy má však výhodu v tom, že je uživatelsky vyměnitelná. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 MPx, přední 8 MPx. Zařízení rovněž disponuje podporou 5G sítí, čtečkou otisků prstů, čipem NFC, podporou audio standardu Dolby Atmos a funkcí DeX. Pak tu je několik speciálních funkcí, jako mobilní zabezpečovací Knox Platform for POS (Point of Sale), která najde uplatnění zejména v maloobchodu, Knox Capture, která tablet promění v profesionální čtečku čárových kódů, a bezpečnostní platforma Knox Suite, jež umožňuje IT týmům tablet snadno konfigurovat, zabezpečit, spravovat a analyzovat a zároveň slouží jako ochrana (na softwarové i hardwarové úrovni) před všemi hrozbami, které přináší současné digitální prostředí.

Pokud jde o odolnost, tablet splňuje standardy IP68 a MIL-STD-810H. Nevadí mu tedy voda, prach, vlhkost, značná nadmořská výška, extrémní teploty ani vibrace. Dodávat se bude s pouzdrem Anti-Shock Protective Cover, který má kapsu pro dotykové pero S Pen. Pouzdro tablet chrání před pádem z výšky až 1,2 m (samotný tablet pak přežije pád až z metrové výšky). Zařízení softwarově běží na Androidu 12 a Samsung slibuje, že v budoucnu dostane tři upgrady Androidu a po dobu pěti let je bude zásobovat bezpečnostními aktualizacemi. Galaxy Tab Active4 Pro se u nás začne prodávat od poloviny září, a to prostřednictvím B2B obchodních kanálů. Později bude dostupný i v Asii, Severní a Jižní Americe a na Blízkém východě.

Související články

Dnes nejčtenější

.