Zavřít reklamu

Řada tabletů Galaxy Tab S8, která čítá na tři modely, patří k vrcholnému portfoliu výrobce. Galaxy Tab S8 je nejmenší, oproti modelu Plus se ale liší ještě technologií displeje a biometrickou autentifikací. Galaxy Tab S8 Ultra je pak přece jen trochu jiná liga. Galaxy Tab S8+ ale může být pro mnohé ideálním řešením. 

Balení tabletu je typicky minimalistické a samozřejmě si moc nezadá s tím, co najdete u jiných modelů, tedy toho menšího nebo většího. Vyjma samotného tabletu ve svém obalu se zde nachází ještě S Pen a dvojice krabiček, které skrývají informační materiály, nástroj na vyndání šuplíku pro paměťovou kartu (popřípadě SIM), a samozřejmě USB-C nabíjecí kabel. Nic víc zde nehledejte. Společnost hraje na ekologickou notu a adaptér vám nepřibalí. Musíte použít svůj, a to ideálně o takovém výkonu, abyste využili rychlé nabíjení.

Grafitová barva je poměrně efektní, její jediný neduh je, že na ní hodně ulpívají otisky prstů a tablet pak po chvíli používání nevypadá příliš vzhledně. Na stříbrné barvě to tak razantní není. Když budete zařízení blíže zkoumat, zjistíte, že výrobce si dal záležet s tím, aby byly všechny hrany tabletu oblepeny fólií. Nezapomeňte ji tedy po vybalení sloupnout.

Větší a vyspělejší 

Hlavní i přední fotoaparáty má Galaxy Tab S8+ shodné s jeho menší verzí, stejně jako paměť a ostatně i čip, konektivitu, senzory, specifikaci audia. Co má jiného je jeho 12,4“ Super AMOLED displej s rozlišením 2800 x 1752 pixelů s jemností 266 ppi. Nižší model má jen LTPS TFT 11“ displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a 1763 ppi. Oba mají 120 Hz obnovovací frekvenci.

Druhou odlišností je čtečka otisků prstů. Menší model ji má v zapínacím (bočním) tlačítku, model Plus už ji integroval do displeje. Galaxy Tab S8 má také vzhledem k menším rozměrům jen 8000mAh baterii, Galaxy Tab S8+ naopak 10090mAh. Oba podporují Super Fast Charging 2.0 (až 45 W).

Pokud tedy překousnete kvalitu displeje, to hlavní v rozhodování se bude nejspíš odehrávat s ohledem na velikost. Váhu neřešte, protože základní model váží 503 g, kdy ten větší je těžší jen o 64 g. Zásadnější jsou rozměry. Právě proto, že je větší model prostorově náročnější, může být i tenčí. Jeho tloušťka je jen 5,7 mm oproti 6,3 mm. Jinak je ale větší do obou směrů. Vynahrazuje to však velikostí displeje. Jestli je lepší menší nebo větší ale říci nijak jednoduše nejde.

Po jakém tedy sáhnout? 

I když máme test základního modelu již za sebou, a nyní si můžeme hrát s větším modelem, je i tak těžké určit, který vlastně zvolit. Vidíme zde to samé v bleděmodrém kabátku, jen v takovém, který je o číslo větší. Padne přitom ale zcela dokonale. Vše, co obstaráte na modelu Plus, zvládne i ten bez tohoto přídomku. Fotky bude fotit stejně pěkně, po internetu brouzdat stejně rychle, hry na něm poběží stejně plynule, jen na modelu Plus bude všechno větší a trochu i hezčí. Jenže dříve vás z jeho používání budou bolet ruce, a minimálně ze začátku to zabolí i peněženku.

Právě ty drobné rozdíly udělaly poměrně velký rozdíl v ceně, který možná pomůže v rozhodování. Základní 11“ model startuje na ceně 19 490 Kč, kdežto model Plus už vás vyjde na 24 490 Kč. Je to tedy rozdíl pěti tisíc, který rozhodně není zanedbatelný, za to možná pro mnohé málo, co vám ten 1,4 place navíc nabídnou.

Tablety Samsung Galaxy Tab S8 koupíte například zde 

Dnes nejčtenější

.