Zavřít reklamu

Google před pár dny vydal na telefony Pixel aktualizaci s finální verzí Androidu 13. Update dorazil zhruba o měsíc dříve, než se očekávalo, majitelé zařízení Samsungu si však na něj budou muset minimálně ještě ten měsíc počkat. Kromě „větších“ novinek přináší některé méně nápadné, které se týkají bezpečnosti a soukromí uživatelů.

Jednou z těchto funkcí je vymazání obsahu schránky po určité době. V blogovém příspěvku Google uvádí, že tato funkce je navržena tak, aby snížila šance aplikací třetích stran přistupovat k soukromým informacím. Využijí ji uživatelé, kteří do schránky často kopírují informace spojené s jejich platebním kartami, e-mailovými adresami, jmény a telefonními čísly.

Jak zjistil web 9to5Google, historie schránky se automaticky vymaže po hodině. I když jde bezesporu o užitečnou funkci na ochranu osobních údajů, v tomto hodinovém okně se toho stále může udát hodně, takže je nutné si dávat pozor na to, kterým aplikacím dáváte do schránky přístup. Nejen Android 13, ale i globálně nejpopulárnější klávesnicová aplikace Gboard maže po určité době svou schránku, aby dosáhla stejného cíle ochrany soukromí. U nového Androidu se nicméně historie schránky odstraní automaticky bez ohledu na používanou klávesnici.

Související články

Dnes nejčtenější

.