Zavřít reklamu

Skládací smartphony si rychle razí cestu do mainstreamu. I když jsou stále o něco dražší než běžné smartphony, ušly za krátkou dobu dlouhou cestu a jejich popularita roste. Ví to i Google, který přestože zatím vlastní „skládačku“ nemá (podle posledních neoficiálních zpráv ji představí až příští rok), začal tento form faktor (a obecně velké displeje) podporovat prostřednictvím systému Android 12L. Nyní vyšlo najevo, že pro beta testery začal v aplikaci Gboard zpřístupňovat funkci rozdělené klávesnice.

Pokud jste přihlášení do beta programu a použijete novou aktualizaci, měli byste získat přístup k novému rozvržení Gboardu, který klávesnici rozděluje na dvě části. To uživatelům s širšími obrazovkami umožní snadněji dosáhnout na všechny klávesy. Ušetří si tak „prstovou gymnastiku“, neboť nyní by měly být všechny klávesy na dosah jejich palců.

Klávesy G a V, umístěné v běžném rozložení ve středu, jsou zdvojené, takže si můžete vybrat, zda je stisknete na té či oné straně. Pokud přepínáte mezi vnějším a vnitřním displejem, Gboard to bude vědět a podle toho automaticky přizpůsobí rozvržení (na vnějším displeji tedy bude klávesnice nerozdělená). Rozdělenou klávesnici jsme v Gboardu již předtím viděli. Tenkrát však bylo možné k ní získat přístup pouze provedením rootu. Nyní je funkce oficiálně dostupná v betaverzi, kterou si může vyzkoušet kdokoli, a nemělo by trvat dlouho, než se „překlopí“ do verze ostré.

Související články

Dnes nejčtenější

.