Zavřít reklamu

Pokud vlastníte smartphone Google Pixel, máte štěstí. Společnost Google totiž už oficiálně vydala aktualizaci na Android 13. Ta přichází o poznání dříve, než je to obvyklé, protože loni vyšla ostrá verze Androidu 12 až v říjnu. Pro ty z nás, kteří vlastní zařízení Samsung, však čekání pokračuje.

Je to jen pár týdnů, co Samsung spustil svůj program One UI 5.0 beta, což je nejnovější iterace vlastního skinu systému Android založeného na jeho 13. verzi. Vzhledem ale k tomu, že byl beta program spuštěn teprve nedávno, bude trvat přinejmenším několik týdnů až měsíců, než Samsung uvolní aktualizaci na Android 13 pro veřejnost. Předchozí zprávy naznačovaly, že společnost usiluje o jeho uvedení v říjnu 2022. To vše samozřejmě závisí i na tom, jak hladce bude beta program probíhat.

Celý důvod, proč Samsung beta program spustil, spočívá v odstranění případných chyb v softwaru před jeho uvolněním pro veřejnost. Beta firmware je ale v současné době k dispozici pouze pro řadu Galaxy S22. Je nicméně jen otázkou času, kdy jej dostanou i ostatní způsobilá zařízení. Samozřejmě se očekává, že před vydáním finální verze bude vydáno několik dílčích beta verzí. Testování by však mohlo být poměrně rychlé, protože Android 13 neobsahuje množství nových funkcí. I když se pár těch zajímavých najde, hlavním cílem byla optimalizace.

Související články

Dnes nejčtenější

.