Zavřít reklamu

Google pustil do světa třetí betu Androidu 13. I když zde najdeme novinky a různá vylepšení, spíše se všechno ladí k dokonalosti, než aby přibývalo na objemu. A je to dobře, protože stabilita platformy je tím nejdůležitějším. Jakých 5 nejlepších funkcí v novém Androidu 13 Beta 3 tedy najdete? 

Předně je třeba počítat s tím, že Android 13 Beta 3 je kompatibilní s telefony Pixel 4 (XL), Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6 a Pixel 6 Pro, proto jsou také popisované funkce a možnosti určené zatím jim.

Widget Baterie 

Na Androidu 12 je nejmenší konfigurace widgetu Baterie 2×2 se spoustou prázdného místa kolem zmiňované informace. Už Beta 2 Androidu 13 se toto snažila prakticky řešit s tím, že Beta 3 jde ještě dál a umožňuje změnit velikost widgetu na 2×1, ale také 5×1 zobrazující tři položky najednou, pokud jde o baterii telefonu a třeba připojených sluchátek. Pravděpodobně tu budou v budoucnu vidět třeba i Pixel Watch.

Pixel Launcher 

Na dnešních telefonech Pixel vám nastavení Tapeta a styl umožňuje upravit, jaké chcete mít rozložení ikon na domovské obrazovce zařízení. Tyto možnosti sahají od rozložení 2×2 až po 5×5. Ale jak bylo řečeno na Google I/O, řada Pixelů se připravuje na rozšíření o tablet, proto nemusí být ani větší rozložení 5×5 zcela ideální. Nejnovější Android 13 Beta 3 tak zavádí ještě větší velikost mřížky pro Pixel Launcher, která ji zvětší až na 6×5 (tj. šest sloupců a pět řádků). Tato nová mřížka se ale aktivuje jen tehdy, když používáte zařízení, které je dostatečně velké na to, aby ji vůbec využilo.

Pixel launcher

Nastavení otisku prstu 

Telefony Pixel 6a a Pixely 7 ještě nejsou oficiálně dostupné, znamená to, že nové uživatelské rozhraní nastavení otisku prstu na displeji je v současnosti omezeno jen na Pixely 6 a 6 Pro. Pokud aktualizujete zařízení, které již má předem registrovaná biometrická data, je možné, že toto nové uživatelské rozhraní nikdy neuvidíte. Při nové registraci otisku prstu však můžete od systému Android 13 Beta 3 vidět novou animaci a průvodce, který vám pomůže lépe skenovat váš otisk. Cílem je samozřejmě zajistit předcházení problémům, které se přece jen sen tam u předchozí podoby vyskytovaly.

Tučná lišta gest jako z iOS 

Pokud používáte metodu ovládání zařízení gesty, tak byla v systému Android 13 Beta 3 navigační lišta aktualizována tak, aby byla mírně tučnější. Ve finále tak ale hodně připomíná známou lištu gest v iOS. I když se v žádném případě nejedná o velkou změnu, je to ve skutečnosti první změna provedená na navigačním panelu v souvislosti s ovládáním gesty od doby, kdy byla tato možnost představena v Androidu 10. Oblast navigační lišty se v Androidu 13 Beta 3 ale zvětšuje pouze vizuálně, aniž by nějak ovlivnila funkčnost gest přejetí z domovské obrazovky nebo v aplikacích.

Upozornění na aktivní svítilnu 

Děje se to snad každému, a to na jakémkoli modelu telefonu. Čas od času se prostě „umáčkneme“ a rozsvítíme nějakou zkratkou svítilnu, aniž bychom to věděli. Android 13 Beta 3 přidává funkci upozornění na tento fakt. Pokud tedy se zařízením něco budete dělat a svítilna bude aktivní – ať už o tom budete vědět nebo ne, systém vás na tento fakt upozorní.

Související články

Dnes nejčtenější

.