Zavřít reklamu

Největším nedostatkem prvních tří modelů řady Galaxy Z Fold byl jejich zastaralý teleobjektiv. Tyto modely konkrétně disponovaly teleobjektivem s 2x optickým zoomem, který byl podobný tomu, jejž Samsung představil v telefonu Galaxy Note 8, a ten je již pět let starý. Co ale Galaxy Z Fold4?

Odpověď potěší každého mobilního fotografa. Čtvrtá generace Foldu dostala do vínku teleobjektiv, který podporuje 3x optický a až 30x digitální zoom. I když nevypadá vylepšení optického přiblížení oproti minulý modelům nijak velkolepě, krok navíc je jistě fajn, protože se dostanete k fotografovanému objektu blíže. Navíc u digitálního zoomu je vylepšení významné. První, druhý a třetí Fold totiž podporovaly maximálně 10x přiblížení.

Připomeňme, že nový Fold má vylepšený i hlavní fotoaparát – jeho rozlišení je nyní 50 MPx místo 12 MPx a jedná se o stejný senzor, který používají letošní „eskové“ modely Galaxy S22 a S22+. Naopak stejný zůstává „širokáč“, jenž má rozlišení 12 MPx. Stejně tak se nedočkaly upgradu selfie kamerky – ta standardní je stále 10megapixelová a ta ukrytá pod ohebným displejem disponuje rozlišením 4 MPx (u druhé zmíněné se tedy nepotvrdily spekulace, že bude mít rozlišení čtyřikrát vyšší, alespoň je však méně viditelná).

Galaxy Z Fold4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.