Zavřít reklamu

Jak vám jistě neušlo, Samsung včera představil svůj nový vlajkový ohebný telefon Galaxy Z Fold4. Oproti předchůdci přináší některá vylepšení, stačí však na to, aby se vám vyplatilo na něj z „trojky“ přejít? Pojďme to zjistit porovnáním funkcí a specifikací obou skládaček.

Galaxy Z Fold4 vypadá na první pohled prakticky stejně jako předchůdce, jako on disponuje kovovým tělem, ochranou Gorilla Glass vepředu i zezadu a ohebným displejem uvnitř. Na druhý pohled se však začnou objevovat vylepšení. Telefon se chlubí silnějším ochranným sklem Gorilla Glass Victus+ a je také tenčí. Kromě toho má o něco širší vnitřní i vnější displej (při zachování stejné velikosti). Stejně jako minule je voděodolný podle standardu IPX8.

Fold4 pohání čipset Snapdragon 8+ Gen 1, který je podstatně výkonnější a stabilnější než Snapdragon 888, který tepe ve třetím Foldu. Softwarově je postaven na Androidu 12L, jehož uživatelské rozhraní a vzhled jsou přizpůsobeny skládacím zařízením. Patrně největšího vylepšení se dočkal fotoaparát. Telefon se chlubí 50MPx hlavním senzorem a vylepšeným teleobjektivem, který nově disponuje trojnásobným optickým zoomem (vs. dvojnásobný). Jeho rozlišení je nicméně nižší, konkrétně 10 MPx (vs. 12 MPx). Rozlišení ultraširokoúhlého objektivu zůstalo stejné – 12 MPx.

Samsung také vylepšil poddisplejový fotoaparát. Díky novému uspořádání subpixelů v oblasti kolem něj je nyní méně viditelný, což uživatel ocení zejména při konzumaci médií. Naopak žádných změn se zařízení nedočkalo v oblasti konektivity a baterie. Takže pokud chcete lepší výkon, lepší zážitky s fotografováním, tenčí (a lehčí) tělo, upgrade stojí za zvážení. Pokud však po těchto vylepšeních netoužíte, můžete klidně zůstat u Galaxy Z Foldu3 minimálně další rok. Pokud máte starší telefon, kvůli ceně se více vyplatí loňský Fold.

Galaxy Z Fold4 předobjednáte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.