Zavřít reklamu

Pro Galaxy Z Fold4 se rýsuje poměrně vážný soupeř. Je jím smartphone Xiaomi MIX Fold 2, který se v tomto segmentu bude chlubit ne úplně nevýznamným prvenstvím. Navíc bude představen jen den po konání akce Galaxy Unpacked, na níž korejský technologický obr představí další „ohýbačku“ Galaxy Z Flip4 a také hodinky Galaxy Watch5 a sluchátka Galaxy Buds2 Pro.

Podle propagačního videa, na které upozornil legendární leaker Ice universe, bude Xiaomi MIX Fold 2 vůbec nejtenčím ohebným telefonem. Z krátkého klipu vyplývá, že je jen o něco tlustší než USB-C port, což znamená, že jeho tloušťka bude činit pouhých 5 „a něco“ mm (pro srovnání: nejtenčí skládačkou Samsungu je aktuální Fold, který má tloušťku 6,4 mm). Po designové stránce bude podle všeho velmi podobný čtvrtému Foldu.

Telefon by měl do vínku dostat čipset Snapdragon 8+ Gen 1 (stejně jako příští Fold), 12 GB operační a 512 GB nebo 1 TB vnitřní paměti a jeho vnější displej má disponovat 120Hz obnovovací frekvencí a poměrem stran 21:9. Kromě něj Xiaomi ve čtvrtek představí tablet Pad 5 Pro s velikostí 12,4 palců a bezdrátová sluchátka Buds 4 Pro. V tuto chvíli není jasné, jestli všechny tyto novinky budou dostupné mimo Čínu.

Telefony řady Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.