Zavřít reklamu

Jak možná víte, první vlastní čipset Googlu s názvem Google Tensor, který debutoval v řadě Pixel 6, vyráběl Samsung – to konkrétně 5nm procesem. Nyní to vypadá, že korejský technologický gigant bude vyrábět i nástupce tohoto čipu, který bude pohánět řadu Pixel 7.

Podle jihokorejského webu DDaily citovaného serverem SamMobile Samsung, přesněji řečeno jeho slévárenská divize Samsung Foundry, novou generaci čipsetu Tensor již vyrábí, a to 4nm procesem. Při výrobě prý divize používá techniku PLP (panel-level packaging), která v části procesu místo kulatých waferů používá čtvercové panely, což má za následek snížení produkčních nákladů i množství odpadu.

O příští generaci Tensoru se toho v tuto chvíli mnoho neví (ani neznáme jeho oficiální název, neoficiálně se o něm mluví jako o Tensoru 2), lze však očekávat, že bude používat nejnovější procesorová jádra ARM a nejnovější ARMový grafický čip. Mohl by disponovat dvěma jádry Cortex-X2, dvěma jádry Cortex-A710 a čtyřmi jádry Cortex-A510 a grafickým čipem Mali-G710, použitým v čipsetu Dimensity 9000.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.