Zavřít reklamu

Jak hovoří předchozí informace, beta verze One UI 5.0, a to nejspíše nejprve pro řadu Galaxy S22, by mohla být spuštěna již třetí týden v červenci, tedy vlastně nyní. Jednalo by se tak o nejrychlejší start, jaký kdy společnost v případě jakéhokoli vydání operačního systému Android nebo uvolnění beta sestavení pro uživatele, měla. Je to ale dobrý krok? 

I kdyby Samsung skutečně usiloval o rychlejší vydání Androidu 13 a One UI 5.0 pro svá zařízení, doufáme, že to má dostatečně promyšlené. Aktualizace softwaru začínají být poměrně nudné, nových funkcí mají pomálu, a vlastně příliš nevadí, když si chvíli počkáme na skutečně bezproblémovou verzi One UI 5.0. Spolehlivost je totiž to, co poslední dobou chtějí uživatelé od nového OS nejčastěji. A je jedno, jestli je ten určen pro mobilní telefony, tablety, nebo počítače.

Všechno chce svůj čas 

Nikdo nemůže Samsung obvinit za to, že nechává svá zařízení napospas možným zneužitím a hackům, ale tyto bezpečnostní aktualizace jsou často poměrně malé a nevyžadují mnoho testování. Velké aktualizace systému Android a uživatelského rozhraní One UI jsou však úplně jiný příběh. Android je složitý a spěch s vydáním jeho nové verze by mohl znamenat problémy pro uživatele, kteří chtějí, aby jejich zařízení „prostě fungovalo“ (což je fráze, kterou zpopularizoval spoluzakladatel společnosti Apple Steve Jobs), místo aby umělo jen další nové funkce, které využije hrstka uživatelů.

To platí zejména pro řadu Galaxy S22. Telefony této řady trpí už od svého uvedení na trh spoustou problémů a poslední, co potřebujeme, je uspěchaná aktualizace, která ještě více tento zážitek prohloubí, tedy zhorší. Je třeba mít na paměti, že Galaxy S22 bude stát v čele vývoje Androidu 13 pro další způsobilá zařízení Galaxy, takže je třeba jej pečlivě otestovat na novém softwaru předtím, než se dostane do nižších tříd, a tedy i k méně zkušeným a méně náročným uživatelům.

Není to tak, že bychom nebyli rádi, kdyby Samsung oficiální verzi Androidu 13 a One UI 5.0 vydal co nejdříve. Samsung má systém vydávání pravidelných aktualizací pro svá zařízení nastavený správně. Je ale na čase udělat novinky takové, aby se i na ty hlavní aktualizace vyplatilo těšit, jako je tomu např. u uživatelů iPhonů. 

Související články

Dnes nejčtenější

.