Zavřít reklamu

Hodinky Galaxy Watch4 by se potenciálně mohly stát nástrojem pro přesná měření obstrukční spánkové apnoe. Ukázala to studie vypracovaná nemocnicí Samsung Medical Center a společností Samsung Electronics. Studie, která byla zveřejněna v lékařském časopise Sleep Health, sledovala desítky dospělých s poruchami spánku a dospěla k závěru, že Galaxy Watch4 by mohly pomoci překonat vysoké náklady spojené s tradičními měřicími nástroji.

Galaxy Watch4 jsou vybaveny modulem reflektančního pulzního oxymetru, jenž zůstává v kontaktu s pokožkou uživatele, když jsou nošeny. Senzor SpO2 se také skládá z osmi fotodiod, které snímají odražené světlo a zachycují signály PPG (fotopletysmografie) se vzorkovací frekvencí 25 Hz. V rámci studie provedli výzkumníci simultánní měření 97 dospělých trpících poruchami spánku pomocí Galaxy Watch4 a tradičního lékařského systému. Zjistili, že hodnoty zachycené hodinkami Samsungu a tradičním lékařským zařízením si odpovídají, což dokazuje, že Galaxy Watch4 jsou skutečně schopné přesného měření saturace kyslíkem během spánku. To by mohlo uživatelům Galaxy Watch4 pomoci snížit účty za lékařskou péči a náklady spojené s nemocničními procedurami.

Obstrukční spánková apnoe (OSA) patří mezi běžné poruchy spánku. Odhaduje se, že jí trpí až 38 % dospělých lidí. Ve středním věku se se středně těžkou a těžkou OSA potýká až 50 % mužů a 25 % žen. Vypadá to, že chytré hodinky Samsungu se s každou další generací stávají stále lepšími zařízeními pro monitorování zdraví. Samsung nyní podle všeho pracuje na senzoru umožňujícím měření tělesné teploty, kterým by mohly disponovat již jeho příští hodinky Galaxy Watch5.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.