Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele hodinek Galaxy Watch4 (Classic), jistě jste si je oblíbili natolik, že si je nechcete sundávat ani při vodních radovánkách. Právě k nim aktuální vlna veder vybízí, a dobrá zpráva je, že jestli se zrovna nehodláte potápět, můžete si je na svém zápěstí klidně nechat. 

Jak uvádí sám Samsung, Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic disponují odolností podle armádního standardu MIL-STD-810G, jejich sklo je poté specifikace Gorilla Glass DX. Něco tedy rozhodně vydrží. Vodotěsnost je zde pak uváděna jako 5 ATM, dočtete se to ostatně i na jejich spodní straně.

Plavání jim rozhodně nevadí 

Co ale toto označení znamená? Že společnost hodinky testovala v hloubce 1,5 metru po dobu 30 minut. Jednoduše to znamená, že jim nějaké to plavání rozhodně nevadí. Pokud byste se však chtěli vydat pod hladinu, už byste je raději měli nechat na souši. Pro potápění konstruovány nejsou. Pokud pak už s vámi hodinky něco zažily, respektive zejména pár pádů, neměli byste je vodě vystavovat vůbec. I když jsou vaše hodinky voděodolné, pamatujte, že nejsou nezničitelné.

Jestliže se s nimi tedy chystáte do vody, měli byste si také aktivovat vodní zámek – pokud si zrovna svou aktivitu netrackujete, kde to hodinky např. u plavání dělají automaticky. Jak na to jsme psali v samostatném článku. Kdykoli se také vaše hodinky namočí, měli byste je poté důkladně osušit čistým měkkým hadříkem.

Po použití v mořské nebo chlorované vodě je opláchněte ve sladké vodě a osušte. Pokud toto neuděláte, může slaná voda způsobit, že hodinky budou mít funkční nebo jisté kosmetické problémy. Skřípající sůl pod lunetou v případě modelu Classic také určitě nechcete. Vyhněte se ale vodním sportům, jako je vodní lyžování. Rychlá stříkající voda totiž může do hodinek vniknout snáze, než když na ně jen působí okolní tlak.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.