Zavřít reklamu

Samsung již brzy vydá aktualizaci pro řadu hodinek Galaxy Watch4 s nadstavbou One UI Watch4.5, vycházející ze systému Wear OS 3.5. V týdnu odhalil její některé nové funkce a zde jsou tři, které nás zaujaly nejvíce.

One UI Watch 4.5 přinese několik nových funkcí navržených pro lepší přizpůsobení a celkově lepší uživatelský zážitek. Tyto funkce zahrnují například nové metody zadávání textu, větší možnosti přizpůsobení ciferníků a lépe přizpůsobitelné domovské tlačítko.

Plnohodnotná QWERTY klávesnice s možností Swipe to Type

Jednou z našich nových oblíbených funkcí je možnost Swipe to Type pro novou QWERTY klávesnici. Ano, nadstavba One UI Watch 4.5 přinese plnohodnotnou QWERTY klávesnici, která kromě diktování a ručního psaní nabídne možnost psát pomocí swajpování. Mezi těmito metodami bude navíc možné plynule přepínat, což by mělo znatelně zlepšit komunikaci z hodinek.

Větší možnosti přizpůsobení ciferníků

One UI Watch 4.5 přinese více ciferníků a větší možnosti jejich přizpůsobení. Uživatelé budou moci přidávat ciferníky vícekrát do seznamu oblíbených, přičemž každá instance bude mít své vlastní možnosti barev apod. Oblíbené ciferníky budou ukládány do rychlého přístupu, což znamená, že bude možné je snadno aktivovat, aniž by uživatel musel procházet celou sbírku ciferníků. Právě ciferník je to, co na hodinkách vidíme nejčastěji a je rozhodně fajn, že se jim Samsung i nadále věnuje. Kvalit těch z Apple Watch sice pořád dosahovat nebudou, lepší ale něco, než nic.

One_UI_Watch_4_5_1

Lepší podpora dočasných funkcí a lépe přizpůsobitelné domovské tlačítko

Naší poslední oblíbenou funkcí je možnost si upravit, jak dlouho zůstanou na obrazovce dočasné funkce. Jinými slovy, One UI Watch 4.5 umožní uživatelům přesně stanovit, jak dlouho se budou na obrazovce ukazovat notifikace a lišta s hlasitostí. Kromě toho si uživatelé budou moci nastavit domovské tlačítko pro přepínání nejčastěji používaných funkcí.

Samsung by měl aktualizaci s One UI Watch 4.5 začít vydávat co nevidět, pravděpodobně v příštích týdnech. Dostupná bude pro hodinky Galaxy Watch4 a Watch4 Classic. Přímo z krabičky poběží nadstavba na chystané řadě Galaxy Watch5.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.