Zavřít reklamu

Google Chrome je již nějakou dobu nejpopulárnějším internetovým prohlížečem na světě. Vzhledem k tomu, že je výchozím browserem na všech androidových smartphonech, je pravděpodobné, že jej již používáte, i když má vaše zařízení jiný prohlížeč, jako je třeba Samsung Internet. V Chromu bylo nedávno objeveno závažné bezpečnostní riziko, které činí vaše zařízení zranitelným. Naštěstí je Google již opravil. Vše, co nyní musíte udělat, je prohlížeč na vašem zařízení s Androidem okamžitě aktualizovat.

Google updatoval Chrome, aby odstranil hrozbu, kterou představuje bezpečnostní chyba označená jako CVE-2022-2294. Uživatelům doporučuje prohlížeč co nejdříve aktualizovat na nejnovější verzi. Verze 103.0.5060.71 je nyní k dispozici ke stažení z obchodu Google Play.

Tato zranitelnost již byla zneužita, což vyšlo najevo minulý týden, když o ni Google informoval jeden ze členů skupiny Avast Threat Intelligent Team. Google o vulnerabilitě neprozradil mnoho informací a pravděpodobně tak učinil záměrně. Podle všeho upřednostňuje, aby většina lidí nejdříve aktualizovala svůj prohlížeč, aby zabránila dalšímu zneužití této bezpečnostní chyby. Jde již o čtvrtou zranitelnost nultého dne (zero-day exploit), kterou Google ve svém prohlížeči letos opravil. Pokud jej používáte, neváhejte a aktualizujte jej, abyste měli jistotu, že jste proti ní chráněni.

Související články

Dnes nejčtenější

.