Zavřít reklamu

Už když Steve Jobs představoval první iPhone, říkal o něm, že je to telefon, webový prohlížeč a přehrávač hudby. Udal tím směr moderních chytrých telefonů, které sice svou funkcionalitu značně rozšířili, ale možnost prohlížet s nimi web je pořád jednou z nejdůležitějších jejich funkcí. Webových prohlížečů je ale spousta. Jak na Androidu nastavit výchozí prohlížeč, aby se vám vše spouštělo v tom, který chcete používat?

Společnost Samsung nabízí svým telefonům v základu svou aplikaci Internet. Z Galaxy Store si můžete stáhnout ale i aplikaci Internet Beta, ve které můžete zkoušet novinkové a mnohdy užitečné funkce. Nemusí vám ale vyhovovat, a je to v pořádku. Pokud používáte počítač s Windows, můžete chtít mít v telefonu prohlížeč Microsoftu, který se jmenuje Edge. Stejně tak můžete být zvyklí na Google Chrome, Firefox od Mozilly, prohlížeč Opera atd.

Pokud klepnete na ikonu aplikace, samozřejmě v ní budete patřičně procházet web dle možností, které vám titutl poskytuje. Pokud vám ale někdo pošle přes WhatsApp nebo e-mail či jakkoli jinak nějaký odkaz, po kliknutí na něho se typicky otevře ve výchozím prohlížeči, tedy třeba v tom, který sami nepoužíváte. Toto chování však můžete změnit. 

Nastavení výchozího prohlížeče na Androidu 

  • Nainstalujte si z Google Play aplikaci prohlížeče, který chcete používat. 
  • Otevřete Nastavení. 
  • Sjeďte níže a zvolte nabídku Aplikace. 
  • Nahoře vyberte Zvolte výchozí aplikace. 
  • Klepněte na Prohlížeč. 
  • Vyberte výchozí prohlížeč, který chcete používat. 

Při nastavení jednoho prohlížeče vám případně může jiný zobrazit oznámení o tom, že není nastavený jako výchozí. Postup výše tedy můžete přeskočit, pokud si prohlížeč nainstalujete a on vám toto oznámení zobrazí. Nemusí se tak stát ale vždy. 

Související články

Dnes nejčtenější

.