Zavřít reklamu

Systém Wear OS 3 byl oznámen již před rokem, ale kromě hodinek Samsungu Galaxy Watch4 (brzy k nim přibude Montblanc Summit 3) na žádných jiných v tuto chvíli neběží. Jednou ze společností, které se to snaží dohnat, je Fossil. Ta pro některé hodinky chystá aktualizaci s Wear OS 3 později v tomto roce. Pro Reddit nyní uvedla, že aplikace Fossil Smartwatches je kompletně přepracovávána a že právě kvůli tomu se update s Wear OS 3 zdrží.

Aktualizace aplikace, která byla vydána minulý měsíc spolu s hodinkami Fossil Gen 6 Hybrid, vyvolala poměrně negativní ohlasy. Důvodem bylo to, že postrádala několik funkcí a z aplikace odstraňovala řadu možností úprav. Fossil nyní na sociální síti Reddit zveřejnil příspěvek, v němž vysvětluje, proč byla v první řadě nutná velká aktualizace jak pro aplikaci telefonu, tak pro rozhraní hodinek. Podle společnosti je kompletní přepracování aplikace lepší z hlediska podpory hodinek, které letos obdrží update s Wear OS 3, a také usnadní implementaci zpětné vazby, čímž přechod na nový systém zjednoduší. Staré uživatelské rozhraní bylo považováno za neintuitivní, jelikož chaotická kombinace vertikálního a horizontálního posouvání prý vyžadovala „moc učení“.

Příspěvek kromě toho odhalil, že Fossil úzce spolupracuje s designéry Googlu, kteří aplikaci pomáhají co nejlépe splnit požadavky u celé řady připojených hodinek společnosti. Hodinky, které běží na Wear OS 3, podle Googlu nejsou kompatibilní s aplikací Wear OS, takže značky spěchají s aktualizací svých vlastních aplikací; Samsung má Galaxy Wearable, vlastní „appku“ by měl mít Montblanc a na vlastní údajně pracuje i sám Google (pro hodinky Pixel Watch). Z výše uvedeného důvodu je přechod na Wear OS 3 u hodinek Fossilu pomalejší, než by bylo záhodno. Kromě hodinek Fossilu mají letos aktualizaci s Wear OS 3 dostat mimo jiné i hodinky Skagen Falster Gen 1, Michael Kors Gen 6 Bradshaw nebo Mobvoi Ticwatch E3.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.