Zavřít reklamu

Řada Galaxy Watch4 přešla z Tizenu na Wear OS a dobře udělala. Potenciál platformy je skutečně obrovský a má navíc příslib růstu. Společnost Samsung vydala hned dva modely Galaxy Watch4, které jsou funkčně hodně podobné, vizuálně se ale přece jen liší. Uvažujete o jejich koupi? Které se tedy hodí přímo vám? 

Konkurence na trhu s nositelnostmi a konkrétně s chytrými hodinkami je veliká. Existuje ale lepší volba, než že si k telefonu Samsung pořídíte i hodinky stejného výrobce? Samozřejmě tím získáte příkladné provázání funkcí, je ale třeba mít na paměti, že je také vhodné mít účet u Samsungu, jinak se budete o množství dat zbytečně okrádat.

Jako vejce vejci. Tedy skoro 

Obě zařízení se od sebe příliš neliší. Hodinky vlastně mají více podobností než rozdílů: mají stejné plynulé 60Hz displeje, stejné senzory, stejný čipset vyrobený společností Samsung, stejné úložiště, stejné baterie a stejnou paměť RAM. Běží na nich také stejný software a měly by tedy dostávat stejné jeho aktualizace.

Abychom byli konkrétní, tak úložiště je 16 GB, paměť RAM 1,5 GB, čipset je Exynos W920, všechny modely disponují certifikací IP68 a jsou v souladu s MIL-STD-810G. Mají také NFC, GPS, Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n a popřípadě LTE. Senzory měří srdeční frekvenci, EKG nebo krevní tlak. Rozdíly jsou především v materiálech, velikostech a vzhledu.

Je to o velikosti 

Pouzdro Galaxy Watch4 je vyrobeno z hliníku a má dvě exkluzivní barevné varianty, které by mohly majitelé Classic verze závidět: růžovou v případě velikosti 40 mm a zelenou v případě 44 mm. Ty doplňuje ještě černá a stříbrná. Obecně má štíhlejší, atletičtější vzhled. Galaxy Watch4 Classic mají robustnější pouzdro z nerezové oceli a fyzickou otočnou lunetu (základní verze napodobuje tuto funkci pomocí rámečku citlivého na dotek). Tato otočná luneta může také pomoci chránit displej, protože jej přesahuje. Model Classic se prodává ve 42 a 46mm velikostech v černé a stříbrné barvě.

Mezi velikostmi hodinek se liší pouze velikost displeje a baterie. Menší modely mají 1,2“ OLED displej s rozlišením 396 x 396, zatímco větší modely mají 1,4“ OLED displej s rozlišením 450 x 450. V menších hodinkách se nachází baterie s kapacitou 247 mAh, větší modely mají podstatně větší baterii o kapacitě 361 mAh. Samsung uvádí, že všechny modely Watch4 vydrží na jedno nabití až 40 hodin. Samozřejmě záleží hlavně na tom, jak je používáte.

Kolik stojí? 

Vzhledem k velikostem a příplatkem za LTE verzi zde máme poměrně mnoho modelů. Mezi kterými můžete vybírat. Níže uvedené ceny jsou poplatné doporučené maloobchodní ceně na stránkách Samsung.cz. Např. Alza ale nabízí četná cenová zvýhodnění, kdy vám k hodinkám dá zdarma třeba sluchátka Galaxy Buds Live. LTE verze Galaxy Watch4, stejně jako LTE verze menšího modelu Classic, nejsou aktuálně na stránkách Samsungu k dispozici.

  • Galaxy Watch4 40 mm: 6 990 Kč 
  • Galaxy Watch4 44 mm: 7 490 Kč 
  • Galaxy Watch4 Classic 42 mm: 9 490 Kč 
  • Galaxy Watch4 Classic 46 mm: 9 990 Kč 
  • Galaxy Watch4 Classic 46 mm LTE: 11 490 Kč

Koupit Galaxy Watch4 nebo verzi Classic? 

Cenový rozdíl je poměrně razantní, s verzí Classic toho zase nedostanete tolik navíc. Jejich výhoda je zejména ve větším pouzdře, které se samozřejmě bude líbit více mužům, i když je jejich displej stejných proporcí, jako u větší verze základních hodinek. Problém je s tou otočnou lunetou. Ona je totiž skutečně návyková a člověka jí baví používat.

Je to jistá alternativa ke korunce Apple Watch, vzhledem ke své velikosti se ale o poznání lépe ovládá, a to zejména při sportu, kdy určitě nechcete jezdit prstem po displeji. To i pokud třeba máte rukavice. Různé úniky zmiňují, že budoucí generace se tohoto prvku zbaví. Osobně doufám, že ne. Každopádně pokud ano, je zde ještě šance do vyprodání Galaxy Watch4 Classic.

Samsung Galaxy Watch4 a Watch4 Classic koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.