Zavřít reklamu

Za poslední rok byla aktivována více než miliarda nových telefonů se systémem Android. Jste také připraveni zapojit se do této komunity, ale nejste si jisti, který telefon je pro vás nejvhodnější? Zvažte takový, který je nabitý tím nejlepším, který dělá kvalitní fotografie, který se dá složit, aby se vám vešel do kapsy, nebo takový, který bude vyhovovat vašemu rozpočtu. Ať už si vyberete jakýkoli, z iPhonu na Android přejdete už velice snadno.  

Samozřejmě za to může aplikace Switch to Android v systému iOS, která spolupracuje s jakýmkoli telefonem s Androidem 12, takže můžete bez problémů přenést ty důležité informace ze svého iPhonu do nového Androidu. Proč byste to ale měli dělat? Tady máte 10 důvodů.

Vyjádřete se novými způsoby 

S aplikací Zprávy a Gboard je posílání zpráv snadné a příjemné – zejména mezi přáteli, kteří používají systém Android. Skupinové chaty, sdílení fotografií a videí ve vysoké kvalitě, potvrzení o přečtení a reakce emoji jsou k dispozici díky RCS, přičemž tisíce kombinovatelných emoji samolepek vám pomohou vyjádřit všechny pocity. Vaši přátelé na iPhonu budou samozřejmě vaše zprávy také přijímat.

Videochat s kýmkoli a kdekoli 

Pokud mají vaši přátelé a rodina účty Google, je videochatování pomocí služby Google Meet v systému Android snadnější než kdykoli předtím. Pokud dáváte přednost FaceTimu, můžete ho používat i v nejnovější verzi Chromu. Nebo s aplikacemi, jako je WhatsApp, můžete samozřejmě zdarma chatovat s kýmkoli na celém světě. Systém Android nabízí tolik možností, že je snadné zůstat ve spojení s těmi, na kterých vám nejvíce záleží.

Nalaďte si oblíbenou hudbu 

Nahrajte si nejnovější hity pomocí preferované streamovací služby dostupné v systému Android. A pokud jste si již dříve zakoupili a stáhli hudbu do iPhonu, přenese se vaše hudba i do telefonu s Androidem (pokud tedy neobsahuje správu digitálních práv DRM). Vaše nákupy a stažený obsah ze služby Apple Music budou stále přístupné v novém zařízení, protože Apple Music najdete i v Google Play.

Vaše oblíbené aplikace 

V Google Play najdete aplikace, které již používáte a máte rádi na iPhonu, ale rychle začnete objevovat i mnoho dalších. Chcete si naplánovat výlet do přírody? Aplikace Hipcamp vám pomůže zarezervovat příští místo na kempování, Skyview Lite bude vaším průvodcem po obloze a AllTrails vám pomůže najít túru, která bude ideální pro vás a vaše přátele.

Ochrana soukromí 

V novém telefonu jsou vaše data aktivně chráněna systémem Android. Ten pomáhá potírat malware, phishing a spam a snaží se být o krok napřed před možnými hrozbami. Například aplikace Zprávy pomáhá chránit lidi před 1,5 miliardy nevyžádaných zpráv měsíčně. Systém také poskytuje včasná doporučení, například pokud vás při otevření aplikace vyzve k výběru preferencí sdílení polohy, aby vám pomohl učinit nejlepší rozhodnutí pro vaše soukromí.

Více spolupracujících zařízení 

Vyberte si z široké nabídky Chromebooků, chytrých hodinek se systémem Wear OS, zařízení Google TV a sluchátek s podporou funkce Fast Pair, jako jsou například sluchátka Pixel Buds nebo Galaxy Buds, která lépe spolupracují s vaším telefonem. Některé produkty Apple budou se zařízením se systémem Android fungovat i nadále, například sluchátka AirPods.

S aplikacemi a službami Google toho zvládnete víc 

Cestujete na dovolenou a nepřečtete místní nápisy? Naskenujte text a okamžitě ho přeložte, abyste se rychle dostali do svého cíle. Upravujete dokument Google na notebooku, ale potřebujete ho dokončit na cestách? Můžete snadno pokračovat v práci i na telefonu se systémem Android.

Sdílejte obsah napříč zařízeními 

Sdílejte hudbu, fotografie a další soubory mezi blízkými zařízeními se systémem Android a Chrome OS. Pro sdílení obsahu, jako jsou fotografie a videa, se zařízeními, která nejsou součástí systému Android, můžete snadno použít sdílení integrované do aplikace Fotky Google nebo několika dalších aplikací, které umožňují sdílet je s přáteli a rodinou.

Přizpůsobte si domovskou obrazovku 

Widgety jsou užitečným doplňkem každé domovské obrazovky. Právě díky nim pak máte informace, které jsou pro vás nejdůležitější, přímo na dosah ruky. V systému Android navíc bude brzy k dispozici už na 35 widgetů přímo od Googlu, takže ať už chcete mít snadný přístup k dopravním předpovědím v reálném čase v Mapách Google, nebo mít připravené překlady, abyste mohli komunikovat s rodinou a přáteli, systém Android vám prostě usnadní život.

Technologie užitečná pro každého 

Každý má svůj vlastní způsob používání zařízení. Proto nabízí Google v jeho Androidu funkce, které se ovládají různými způsoby, jakými lidé chtějí nebo mohou vnímat svět. Ať už chcete používat zařízení pomocí funkce TalkBack, tedy aniž byste potřebovali obrazovku, nebo chcete zaznamenat hlas na text a vytvořit jeho přepis v reálném čase pomocí funkce Live Transcribe, systém Android vám nabízí řešení téměř pro všechno. 

Dnes nejčtenější

.