Zavřít reklamu

V dnešním světě potřebuje přístup k internetu každý, kdo má jakýkoli chytrý telefon. Potřebujeme se připojit pro zábavu, kvůli práci, pro zjišťování informací, k utužení sociálního života a mnoha dalším důvodům. Výchozí hesla routeru si nelze pamatovat, složité k diktování však může být i to uživatelem definované. Právě proto se hodí vědět, jak sdílet heslo k Wi-Fi, abyste ve vaší domácnosti připojila všechna zařízení, která to potřebují. 

Ano, můžete běžet k routeru, otočit jej a vyvolávat změť čísel a písmen. Můžete ji také vyvolávat z galerie svého telefonu, pokud jste si spodní štítek prozíravě vyfotili. Můžete také diktovat své osobní personalizované heslo, kterým jste svou síť zabezpečili. Můžete na to jít ale také úplně jinak, a o poznání jednodušeji.

Jak sdílet heslo k Wi-Fi 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Připojení. 
  • Klepněte na volbu Wi-Fi. 
  • Zde u své sítě vyberte ikonu ozubeného kola. 
  • Vlevo dole vyberte možnost QR kód. 

Následně jej druhé straně stačí jen naskenovat a bude k vaší síti připojena, aniž by musela zadávat heslo. Udělá to jednoduše, a to z nabídky Nastavení -> Wi-Fi, kde vpravo nahoře klikne na symbol QR kódu. V nabídce sdílení sítě máte ještě možnosti jako Quick Share nebo Nearby Share, samozřejmě můžete využít i je, pokud druhá strana nechce nebo nemůže skenovat QR zobrazený na vašem displeji. Zobrazený QR můžete i uložit jako obrázek pro pozdější použití, abyste se nemuseli proklikávat nabídkou. Zařízení jej samozřejmě umí i číst, takže jej můžete někomu poslat, nebo jej vytisknout a třeba na router přilepit. 

Související články

Dnes nejčtenější

.