Zavřít reklamu

Krátce poté, co Google na konferenci Google I/O oznámil (opětovné) přejmenování aplikace Google Pay na Google Wallet, doprovázené rozšířenou podporou digitálních předmětů, přišel Samsung s oznámením, že spojí aplikace Samsung Pass a Samsung Pay do nové s názvem Samsung Wallet. Zatímco „staronová“ peněženka Google ještě dostupná není, Samsung Wallet je nyní možné si stáhnout v obchodě Samsungu.

Pokud máte kompatibilní smartphone se službou Samsung Pay běžící na Androidu 9 a vyšším a žijete v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Velké Británii, USA nebo Jižní Koreji, kde je nová aplikace dostupná, můžete si ji stáhnout z obchodu Galaxy Store. Jestli bude někdy zpřístupněna i u nás, není v tuto chvíli známo (není to však příliš pravděpodobné vzhledem k tomu, že v Česku nefungovala předtím ani služba Samsung Pay).

Do Samsung Wallet je možné ukládat kreditní a debetní karty, digitální klíče (k autu a domovu), letenky, dárkové karty, zdravotní průkazy, přihlašovací hesla, členské karty i kryptoměny. Všechna tato data jsou bezpečně uložena díky systému Samsung Knox a jsou přístupná přes biometriku.

Dnes nejčtenější

.