Zavřít reklamu

V létě předminulého roku se v éteru objevily zprávy, že Google hodlá nahradit aplikaci Duo aplikací Meet. Tento proces nyní začal, když Google oznámil, že v následujících týdnech přidá do první zmíněné všechny funkce té druhé a že Duo se později v tomto roce přejmenuje na Meet.

Pokud byste se v polovině minulého desetiletí zeptali uživatele bezplatných služeb Googlu, jak někomu zavolat přes video, jeho odpověď by byla Hangouts. V roce 2016 společnost představila úžeji zaměřenou „appku“ Google Duo, která si získala popularitu na celém světě. O rok později uvedla na scénu aplikaci Google Meet, která v sobě kombinovala funkcionalitu aplikací Hangouts a Google Chat.

Nyní se Google rozhodl, že z aplikace Meet učiní „jedno propojené řešení“. V příštích týdnech vydá pro Duo aktualizaci, která přinese všechny funkce z Meet. Tyto funkce zahrnují mimo jiné možnost:

  • Přizpůsobit si v hovorech a setkáních virtuální pozadí
  • Plánovat schůzky, aby se mohl každý připojit v dobu, kdy se mu to hodí
  • Sdílet živě obsah, aby se umožnila interakce se všemi účastníky hovoru
  • Dostávat v reálném čase skryté titulky pro usnadnění přístupu a zvýšení účasti
  • Zvýšit maximální množství účastníků hovoru z 32 na 100
  • Integrace s dalšími nástroji včetně Gmailu, Asistenta Google, Zpráv, Kalendáře Google apod.

Google jedním dechem dodává, že stávající funkce videohovorů z aplikace Duo nikam nezmizí. Bude tedy stále možné provádět hovory s přáteli a rodinou pomocí telefonního čísla nebo e-mailové adresy. Kromě toho zdůraznil, že uživatelé si nebudou muset stahovat novou aplikaci, protože veškerá konverzační historie, kontakty a zprávy zůstanou uloženy.

Později v tomto roce dojde k přejmenování aplikace Duo na Google Meet. Výsledkem toho bude „jediná služba pro videokomunikaci napříč Googlem, která je každému dostupná zdarma“.

Dnes nejčtenější

.