Zavřít reklamu

Jak jsme očekávali, tak se také stalo. Google v rámci konference Google I/O oznámil přejmenování platební služby Google Pay na Google Wallet. Přejmenoval ji takto již podruhé. Aplikace kromě staronového jména dostala i rozšířenou podporu digitálních předmětů.

Google Wallet bude nově (buď brzy či později v tomto roce) podporovat kromě stávajících debetních a kreditních karet a některých programů odměn za nákupy i očkovací průkazy, digitální průkazy totožnosti, vstupenky na akce, digitální klíčky a více jízdenek a průkazů v dopravě. Aplikace bude mít také mechanismus, který umožní uživatelům do ní přidávat některé předměty, i když je jejich vydavatel nebude přímo podporovat.

Ve 42 zemích, kde je Google Pay primární platební aplikací Googlu, bude aplikace automaticky aktualizována a nahrazena aplikací Google Wallet, a to jak na Androidu, tak iOS. Připomeňme, že mezi těmito zeměmi figuruje i Česko. Dodejme ještě, že v některých zemích (konkrétně v USA a Singapuru) budou obě aplikace existovat vedle sebe, přičemž Google Pay tam (pod novým názvem Gpay) zůstane hlavní platební aplikací a Google Wallet bude sloužit především pro uchovávání (nových) digitálních předmětů.

Související články

Dnes nejčtenější

.