Zavřít reklamu

Dodávky ohebných telefonů se v prvním kvartálu letošního roku výrazně zvýšily a segmentu vládl nepřekvapivě Samsung s „ohýbačkami“ Galaxy Z Flip3 a Z Fold3. Naopak překvapivý růst zaznamenal Huawei, za kterým stál model P50 Pocket. Informoval o tom známý insider v oblasti mobilních displejů Ross Young.

V prvních třech měsících letošního roku bylo na globální trh dodáno celkem 2,22 milionu skládacích smartphonů, což je z roku na rok o 571 % více. Dodávky panelů pro skládací zařízení a produkce „skládaček“ se v roce 2022 oproti loňskému roku zdvojnásobily.

Trhu vládl Galaxy Z Flip3, jehož podíl na dodávkách dosáhl 51 procent. S velkým odstupem za ním následoval Galaxy Z Fold3 s podílem přes 20 %. Třetím v pořadí byl P50 Pocket s podílem necelých 20 %. U něj byla většina dodávek podle všeho zaznamenána v Číně, proto tak vysoký podíl. I když trhu s ohebnými telefony v současnosti dominuje véčkový form faktor, ve zbytku roku se to může změnit.

Analytici trhu se domnívají, že Samsung očekává rychlejší růst Galaxy Z Foldu4 než Z Flipu4 později v tomto roce. Důvěra korejského giganta v této věci by mohla naznačovat, že plánuje podstatně snížit cenu prvně zmíněného ve srovnání s minulými modely.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.