Zavřít reklamu

Galaxy Z Flip3 je zdaleka nejúspěšnějším skládacím telefonem na trhu, ať už jde o řešení společnosti Samsung, nebo to jiného výrobce. Bylo jen otázkou času, kdy tento smysl konstrukce začnou používat i další výrobci OEM a pokusí se na jeho úspěch navázat. Delší dobu je zde již Motorola Razr, nyní to zkouší i společnost Huawei, která už i na český trh uvedla model P50 Pocket. 

Společnost Huawei své skládací zařízení P50 Pocket představila v prosinci. Vyjma České republiky se tento model dostal tento týden do předobjednávek i ve zbytku Evropy a v několika dalších regionech, včetně Asie, Afriky, Středního východu a Latinské Ameriky. Měl by se tedy Samsung nejnovějšího skládacího telefonu Huawei obávat? A má smysl si jej pořídit namísto Galaxy Z Flip3?

Nejkratší možná odpověď na obě otázky je jasné „ne“. Můžete namítnout, že tyto typy rozhodnutí se často omezují na subjektivní preference, a ve většině ostatních případů budete mít pravdu. Tou skutečnou však je, že ať už se na Huawei P50 Pocket díváte jakkoli, objektivně se jedná o špatnou alternativu Galaxy Z Flipu3. Ano, má několik dobrých vlastností, jako je fotoaparát s vyšším rozlišením a větší vestavěné úložiště, ale chybí mu příliš mnoho dalších specifikací na to, aby mohl být považován za důstojného konkurenta Galaxy Z Flip 3. A pak je zde ona přemrštěná cena.

Hlavní rozdíly jsou ve fotoaparátu 

Vnější displej je velmi malý a jeho kruhový tvar okrádá uživatele o možnosti interakce. Nemluvě o tom, že jeho umístění je sice designově líbivé, ale téměř vždy zanecháte otisky prstů na čočce fotoaparátu, kdykoli se jej pokusíte používat jednou rukou. Pro tento typ zařízení tak není praktickou volbou.

V porovnání s modelem Galaxy Z Flip3 má telefon Huawei vyšší rozlišení fotoaparátu, kdy přidává ještě jeden navíc. Konkrétně se jedná o 40MPx True-Chroma, 32MPx ultraspektrální a 13MPx ultraširokoúhlý fotoaparát. Z Flip3 disponuje jen 12MPx širokoúhlým a ultraširokoúhlým fotoaparátem. Jeho základní úložiště startuje na 128 GB, řešení Huawei na 256 GB. Řešení Samsungu ještě ztrácí v rychlostech nabíjení, které je 15W kabelové nebo 10W bezdrátové, P50 Pocket disponuje 40W drátovým nabíjením, specifika bezdrátového nabíjení však výrobce neuvádí.

Je to o ceně, která je jednoznačná 

Huawei P50 Pocket nemá UTG (Ultra-Thin Glass), což znamená, že je jeho skládací displej náchylnější k poškrábání. Nemá ani stereofonní reproduktory nebo voděodolnost a bez vestavěných služeb Googlu budete mít problém se spuštěním svých oblíbených aplikací. A přestože má čipset Snapdragon 888 (stejně jako Z Flip3), postrádá 5G konektivitu. Snaží se zkrátka příliš oslnit uživatele zejména fotoaparátem s vyšším rozlišením a rychlejším nabíjením, ale v praxi se tato takzvaná vylepšení ani zdaleka nesnaží ospravedlnit nesmyslnou cenu výsledku.

Na oficiálních stránkách Huawei.cz si můžete P50 Pocket předobjednat v bílé barvě za 34 990 Kč. Pokud tak učiníte do 7. února, získáte k němu sluchátka FreeBuds Lipstick a prodlouženou záruku o 1 rok zdarma, plus možnost koupit si ochranné pouzdro za 1 Kč. Na oficiálních stránkách Samsungu však stojí Z Flip3 26 990 Kč. Do konce ledna k němu dostanete sluchátka Galaxy Buds Live, pouzdro za korunu a další 50% slevu na příslušenství.

Snaha Huawei se určitě cení. Nejen v tom ohledu přinést své vlastní řešení. Designově je P50 Pocket líbivý telefon. I všechny kompromisy, včetně chybějících služeb Googlu, by se daly překonat, kdyby však výrobce nenastavil tak přemrštěnou cenu. U Samsungu prostě vidíme, že to jde i razantně levněji, proto nemá Huawei příliš mnoho trumfů, které by hrály v jeho prospěch. 

Související články

Dnes nejčtenější

.