Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek jistě víte, příští ohebné telefony Samsungu, tedy Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, budou velmi pravděpodobně představeny v srpnu nebo září letošního roku. Již nyní však do éteru unikly prakticky úplné specifikace prvního zmíněného. V podstatě jde o shrnutí toho, co již víme z předchozích úniků.

Podle známého leakera Yogeshe Brara bude Galaxy Z Fold4 disponovat 7,6palcovým Super AMOLED ohebným displejem s rozlišením QXGA+ a obnovovací frekvencí 120 Hz a 6,2palcovým vnějším displejem s rozlišením HD+ a taktéž 120Hz obnovovací frekvencí. Zařízení má pohánět nedávno představený čip Snapdragon 8+ Gen 1, který prý doplní 12 či 16 GB operační a 256 nebo 512 GB interní paměti.

Zadní fotoaparát má být trojitý s rozlišením 50, 12 a 12 MPx, přičemž druhým prý bude „širokáč“ a třetí má mít teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem. Pod vnitřním displejem se má nacházet 16MPx selfie kamerka, ve výřezu vnějšího zobrazovače pak druhá s rozlišením 10 MPx. Baterie prý bude mít kapacitu 4400 mAh a podporovat 25W rychlé nabíjení. O softwarový chod telefonu se má starat Android 12 s nadstavbou One UI (podle všeho půjde o verzi 4.1.1). Kromě toho by měl do vínku dostat stereo reproduktory, kompatibilitu se stylusem S Pen, bezdrátový DeX, podporu 5G sítí, Wi-Fi 6E a NFC.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.