Zavřít reklamu

Samsung dosáhl největšího podílu na globálním smartphonovém trhu za posledních pět let. V dubnu byl nejprodávanější smartphonovou značkou s tržním podílem 24 %, nejvyšším od června roku 2017. Informovala o tom analytická společnost Counterpoint Research.

Za tímto úspěchem stály nepřekvapivě především telefony aktuální vlajkové řady Galaxy S22 a cenově dostupnější modely řady Galaxy A. Samsung nedosáhl takové globální dominance od dubna roku 2017, kdy jeho podíl činil 25 %. Před svými nejbližšími soupeři, Applem a Xiaomi, si minulý měsíc udržoval bezpečný náskok 10, resp. 13 procentních bodů.

Do pozitivního výsledku Samsungu za minulý měsíc se promítlo i několik dalších faktorů, jako je robustní řízení dodavatelského řetězce, zdravá rovnováha mezi nabídkou a poptávkou, atraktivní propagace na klíčových trzích včetně Jižní Ameriky nebo úspěch na indickém trhu, kde se korejský obr stal poprvé od srpna roku 2020 jedničkou. Analytici Counterpointu očekávají, že Samsung si vedoucí pozici na globálním smartphonovém trhu udrží i ve 2. kvartálu. Dodávají, že velký potenciál pro něj má segment ohebných telefonů, u nichž prý plánuje snížit cenu, aby získal konkurenční výhodu.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.