Zavřít reklamu

Už nějaký ten rok razí Samsung strategii uvedení tří vlajkových modelů telefonů řady Galaxy S. Letos je ale přece jen něco jinak. Máme zde sice modely Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra, jenže poslední řečený je vlastně především převlečený Galaxy Note. Uvažujete o koupi nové vlajkové lodi společnosti? Kterou ale vybrat? 

Máme to štěstí, že redakcí prošly všechny modely a na našich stránkách si tak můžete přečíst nejen první dojmy, ale stejně tak jednotlivé recenze všech tří telefonů. Je v nich samozřejmě řečeno všechno důležité. Jenže např. v pořadí první recenzi Galaxy S22+ jsme neměli tento model ještě s čím porovnávat, Ultra následovala až poté a tento trojboj zakončil základní Galaxy S22. Zde se vám tedy pokusíme vnést trochu světla do toho, komu je jaký model určen. To tedy pokud samozřejmě nebudeme hledět na cenu. Mějte ale na paměti, že se jedná čistě o subjektivní dojmy a vaše preference mohou být přece jen jiné. Odkazy na recenze najdete níže.

Není to jen o velikosti 

I když původně panovalo z Galaxy S22+ jasné nadšení, protože se přece jen jednalo o nový kousek z řady S22, který se mi dostal do rukou, s odstupem času musím uznat, že se jedná právě o ten model, který je vlastně nejméně zajímavý. Oproti Ultře má až příliš omezení, a to nejen v oblasti fotoaparátů, ale samozřejmě i kvůli chybějícímu S Penu. Potřebujete jej? Určitě ne, ale když jej budete mít, bude vás bavit. I když jsou pak jeho specifikace oproti menšímu modelu v pár ohledech lepší, jedná se skutečně jen o drobnosti, které u základního modelu snadno překousnete. Vlastně jediným, co Plusku hraje do karet, je větší velikost displeje, pokud na něm chcete prostě vidět více obsahu.

Právě podceňovaný nejmenší Galaxy S22 má skutečně velký potenciál. Omezení oproti většímu modelu je málo, a ten 6,1“ displej vlastně nevadí. Ostatně je to velikost, na kterou sází mnoho výrobců, např. Apple s jeho iPhony, který má v této velikosti hned dva modely řady 13. Vlastně je i samo zařízení díky němu skvěle kompaktní a snadno ovladatelné, což model Plus být už pro mnohé nemusí. Výbava je téměř totožná, někoho ale může odradit menší velikost baterie. Dle našich testů byla ale výdrž příkladná.

Galaxy S22 Ultra nemá smysl pro běžné uživatele. Je to specifický telefon, který upřednostňuje špičkovou fotosestavu, u které nemusí každý využívat jeho 10násobného optického zoomu, někomu může vadit i do stran zakřivený displej, který přece jen v určitých úhlech pohledu zkresluje obraz. Vypadá ale skutečně efektně, to zase ano. Méně technologicky zdatní uživatelé pak absolutně nedocení možnosti S Penu. Toto řešení má skutečně smysl, pokud si pro něho najdete využití – i kdyby to mělo být jen ovládání menu. Jenže pro mnohé bude snazší klepat do displeje přece jen prstem než tímto příslušenstvím.

Rozhodování je vlastně snadné 

Ve finále tedy není rozhodování vlastně nijak těžké. Galaxy S22 je skutečný univerzál, který bude vyhovovat všem. Po Galaxy S22+ se vyplatí sáhnout jen pokud je vám displej základního modelu přece jen malý. Koněčně Ultra je určena skutečným technologickým nadšencům a těm, kteří využijí tu rozmanitost jeho fotoaparátů. Na momentky bohatě stačí klidně i Galaxy S21 FE nebo osttně modely řady Galaxy A, k tomu nemusíte chodit až do řady Galaxy S. Jaký model jste si tedy vybrali zrovna vy a proč? Napište nám to do komentářů.

Telefony Samsung Galaxy S22 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.