Zavřít reklamu

Oživení světové ekonomiky po pandemii bylo pomalejší, než se očekávalo (i vzhledem k tomu, že stále trvá). Z toho důvodu také společnosti snižují svá očekávání, protože inflace nutí zákazníky k opatrnějšímu zacházení s jejich penězi. Situaci nepomáhá ani pokračující situace mezi Ruskem a Ukrajinou, ani přetrvávající čipová krize.

Samozřejmě ani Samsung není vůči této dynamice imunní. Společnost se tak musí této situaci přizpůsobit. Nová zpráva tedy naznačuje, že se Samsung rozhodl v letošním roce snížit výrobu telefonů o 30 milionů kusů. A to není zrovna málo. K podobným krokům však údajně přistoupily i další společnosti. Apple měl totiž také snížil výrobu iPhonů, a to minimálně u modelu SE a hned o 20 %.

I když Apple snížil výrobu svého nejlevnějšího a nejméně vybaveného modelu, Samsung snižuje výrobní cíle u celého svého mobilního portfolia. Letos chtěl údajně vyrobit a na trh dodat 310 milionů kusů chytrých telefonů, nyní se rozhodl snížit tuto výrobu na 280 milionů kusů. Vzhledem k celosvětové inflaci to tedy vypadá, že i letošní rok bude mít v prodejích smartphonů klesající tendenci.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.