Zavřít reklamu

Kolem Exynosů Samsungu je nyní skutečně živo. Začátkem minulého týdne jsme se dozvěděli, že společnost pracuje na čipové sadě nové generace, bylo také odhaleno číslo modelu chystaného sestavení, a to S5E9935. Nyní uniklo i interní kódové označení. 

Podle spolehlivého leakera Rolanda Quandta nastavil Samsung interní kódové označení své příští vlajkové lodi čipové sady Exynos jako „Quadra“ (podobnost se jménem leakera je čistě náhodná). Kódové označení aktuálního Exynosu 2200 je přitom Pamir. I když si nejsme úplně jisti specifikacemi a vylepšeními, je klidně možné, že bude uveden jako Exynos 2300.

Připravovaný čipset by mohl využívat 3nm výrobní proces GAA a mít nejnovější jádra CPU ARM a aktualizovaný GPU Xclipse založený na novém grafickém procesoru AMD Radeon. Očekává se, že masová výroba 3nm čipsetů začne koncem tohoto roku.

V souvislosti s předchozími informacemi to tedy skutečně vypadá, že úniky ohledně vynechání dvou let Exynosu u řady Galaxy S byly liché. Pokud totiž přijde Exynos 2300, a bude se jednat o vrchol portfolia Samsungu, určitě jej do řady Galaxy S23 osadí. To tedy stejným způsobem, jako je tomu nyní u řady Galaxy S22, takže se ho dočkáme zejména na evropském trhu.

Pořád to ale nevylučuje fakt, že společnost údajně vytvořila tým o tisícovce zaměstnanců, aby vyvinula novou vlastní čipovou sadu od nuly, a ta bude poprvé použita v Galaxy S25 v roce 2025. I když je tedy situace kolem nových čipů Samsungu značně matoucí, jisté je, že si pro nás chystá velké věci. Tak je doufejme, že nepodcení optimalizaci.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.