Zavřít reklamu

Nejdříve se dozvíme, že by měl Samsung pracovat na exkluzivním čipsetu Exynos pro své vlajkové řady Galaxy S, kterým bude šitý na míru. Pak se dozvíme, že po dvě následující generace nebudou mít řady S vlastní Exynosy, protože celý tým se věnuje prvnímu uvedenému projektu. Nyní je ale zase všechno jinak a vypadá to, jako by s námi hrál Samsung nějakou zvláštní hru. 

Jak informoval web GalaxyClub, tak Samsung údajně pracuje na dvou nových Exynosech, kdy má být jeden určený pro vlajková zařízení a jeden pro střední třídu. Ok, střední třída je ok, protože té se Samsung věnovat může pořád, jenže právě v případě Exynosu pro Galaxy S22 nám tu vzniká jakýsi rozpor s prvně uvedenými informacemi.

Přesněji řečeno, nový špičkový čip má kódové označení S5E9935, zatímco Exynos 2200 má kód S5E9925, takže se zdá, že příští rok vyjde Exynos 2300 a řada Galaxy S23 je pravděpodobným kandidátem k jeho osazení. Samozřejmě nejsou k dispozici žádné další informace, takže není jasné, jaké změny nebo vylepšení tento nový čip přinese a zda bude mít novější a vylepšenou verzi grafického procesoru AMD Xclipse.

Druhý čip, který Samsung vyvíjí, má modelové číslo S5E8535. Zde je těžší spekulovat o tom, co by to vlastně mohlo být. Exynos 1280, který pohání zařízení jako Galaxy A33 a Galaxy A53, má modelové číslo S5E8825, takže S5E8535 by mohl být čip nižší třídy určený pro levné smartphony výrobce. Protože jsou však v tuto chvíli známy pouze kódové názvy, nelze nic tvrdit s jistotou.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.