Zavřít reklamu

Jak jistě dobře víte, Google v rámci letošního ročníku konference Google I/O představil kromě jiného i své první chytré hodinky Pixel Watch. Bylo to však spíše takové oznámení než skutečné představení, neboť hodinky budou dostupné až na podzim. Nyní vyšlo najevo, že budou používat USB-C nabíječku a že je bude vyrábět stejná společnost, která již nějakou dobu vyrábí hodinky Apple Watch.

To, že Pixel Watch budou používat USB-C nabíječku, vyplývá z certifikace úřadu FCC (Federal Communications Commission), která se objevila těsně před oznámením hodinek. V této souvislosti připomeňme, že hodinky Samsungu Galaxy Watch4 používají k nabíjení USB-A kabel. Modelová čísla Pixel Watch uvedená v databázi FCC se shodují s těmi, která uváděla Bluetooth certifikace z minulého měsíce. Model s označením GQF4C nabízí pouze Bluetooth a Wi-Fi připojení, zatímco modely označené jako GBZ4S a GWT9R přidávají podporu LTE.

Pixel Watch bude jinak vyrábět společnost Compal Electronics, která (spolu s firmou Quanta Computer) produkuje hodinky Apple Watch. Konkrétně tak činí od roku 2017, kdy Apple představil Series 3, kterou mimochodem prodává ještě nyní. Jako taková by měla mít zkušenosti s kompaktnějšími form faktory, které se (snad) promítnou do konstrukční kvality Pixel Watch.

Galaxy Watch i Apple Watch koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.